Fred Astaire

Frederic Austerlitz Jr.

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/44703/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1065,"rate":8.51643192488263,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/44703/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":23,"rate":9.217391304347826,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/44703/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":18,"rate":8.5,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":4,"name":"music","above5p":false,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/44703/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"muzyki"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/44703/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/44703/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,5
1 065 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Fred Astaire
  • Fred Astaire jest moim zdaniem najlepszym śpiewającym tancerzem i aktorem wszechczasów. Odnoszę jednak wrażenie (obym się mylił), że w Polsce jest mało znany i doceniany, co wnioskuję chociażby po tym, że tak trudno dostać płyty z jego utworami lub filmami.

• Hassay Faktycznie miał talent taneczny, ale aktorski również? szczerze mówiąc to nawet mi się nie podoba jak śpiewa, ale doceniam go jako artystę.

• Hassay Hassay, niestety się nie mylisz. Nie wspomnę o tym, że w Polsce jest bardzo niewielki procent ludzi, którzy kojarzą chociaż nazwisko, ale już obejrzenie filmów z jego udziałem czy wysłuchanie utworów w jego wykonaniu jest niemożliwe sposobem innym, niż piractwo. To smutne, bo, jakby nie patrzeć, Fred Astaire zrewolucjonizował pojęcie musicalu. Niedościgniony mistrz.

• MissScary Coż, piractwo nas ratuję, jeżeli chodzi o poznanie klasyki. Innego wyjścia nie ma.

• panny_lane Szkoda bo do dziś nie znalazł sie taki ktoś kto byłby w stanie go godnie zastąpić.

• Dorota74 Ewentualnie Gene Kelly, ale on żył w jego czasach, też miał talent, ale to i tak nie to co Fred...

• Lady_Eowyn Myśle, że Astaire i Kelly są jak orzeł i reszka monety zwanej musical. Cieżko mi wskazać lepszego bo byli zupełnie różni - jeden genialny tancerz o wyglądzie angielskiego lorda a drugi rytmiczne zwierze, który swoją sprawnością i urokiem portowego lowelasa z blizną na policzku przebijał wszystko co widziałem wcześniej. Pozdrawiam

• cissic Naprawdę roxsmieszyl mnie twój post, choć w sumie mam podobne zdanie:)Faktycznie, ciężko ich porównać, ja uwielbiam obu.
    Pozdrawiam:

• Hassay Tez jestem tego zdania co pozostali. Szukam jednego filmuj z nim, pamietam mniej wiecej o co tam chodzilo i niestety, ale nie pqamietm jaki tytul byl i kogo tam gral. Ogladalam ten film dosyc dawno i z checia bym do nuego wrocila. Widac tam niesamowite zdolnosci i wielka prace tego aktora.

• sylwii Jaka fabuła? Widziałam z nim 18 filmów, więc może będę wiedziała:)

• Hassay Jutro rano na TCM fenomenalna Parada Wielkanocna z Fredem i Judy Garland!

• Hassay Myślę, że częściowo przynajmniej łączy się to z obecnym brakiem popularności stepowania/nauki stepowania. Astaire'a trudno wyjąć z kontekstu jego tańca. Taniec towarzyski jakoś funkcjonuje na poboczu, ale stepowanie zdecydowanie ustąpiło rzeczom typu breakdance.
    Tym bardziej warto wyciągać za uszy :)