Elizabeth L. Russell

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/52097/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":54,"rate":7.388888888888889,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,4
54 oceny gry aktorskiej
Gail Russell I
Jej rodzice wyprowadzili się do Kalifornii, kiedy miała 14 lat. Była przeciętną uczennicą, a po zakończeniu szkoły średniej podpisała kontrakt z Paramount Studios. Odznaczała się dużą urodą, stawała się wielką gwiazdą. Była też nieśmiała - rzadko wypowiadała się publicznie. Swój pierwszy film nakręciła w wieku 19 lat. Była to niewielka rola, ale dzięki niej bardzo szybko posypały się kolejne propozycje. W 1944 zagrała w swym pierwszym horrorze. Wówczas, aby stłumić tremę, zaczęła sięgać na planie po alkohol. W tym samym roku wystąpiła w kolejnym obrazie - "Our Hearts Were Young and Gay". Po filmie "Poza prawem" z 1950 wytwórnia nie przedłużyła z nią kontraktu z powodu nasilających się problemów alkoholowych. Kolejne role przestały napływać. W końcu w 1951 roku wystąpiła w "Air Cadet" i zniknęła z ekranu na 5 lat, aby uporządkować swoje życie. Krótko potem rozwiodła się. W 1956 powróciła westernem "Siedmiu ludzi do zabicia", w którym powierzono jej główną rolę. Rok później zagrała w dwóch filmach, jednak przeszły one niezauważone. Po tym niepowodzeniu powróciła do alkoholu. W 1961 wystąpiła po raz ostatni w obrazie "The Silent Call". Zmarła na atak serca spowodowany nadmierną dawką alkoholu w wieku zaledwie 37 lat.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 21 września 1924

data śmierci: 27 sierpnia 1961

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

mąż Guy Madison (1949 - 1954, rozwód)
Zmarła na atak serca w Los Angeles i tam też, na cmentarzu Pierce Brothers Valhalla Memorial Park została pochowana (Kalifornia, USA).
Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Santa Monica (Kalifornia, USA).
Jej brat - George Russell był muzykiem.