Pierre Garand

data urodzenia: 26 czerwca 1972
miejsce urodzenia:Sherbrooke, Kanada
wzrost:192 cm
Garou

Garou - naprawdę nazywa się Pierre Garand. Urodził się 26 czerwca 1972 r. we francuskojęzycznej części Kanady. Swój pierwszy instrument - gitarę dostał w wieku 3 lat. Uczęszczał do prywatnej szkoły katolickiej dla chłopców, gdzie założył swój pierwszy zespół Windows and Doors, w którym grał na gitarze i śpiewał covery Beatlesów. Swoje pierwsze występy miał więc w szkolnej sali gimnastycznej, które mu się na tyle spodobały, że postanowił pokazać się szerszej publiczności i w wieku 13 lat uciekł ze swoja ukochaną gitarą z rodzinnego Sherbrooke, aby śpiewać na ulicach Montrealu. Szybko jednak musiał wrócić spowrotem do szkoły, jednak bakcyl muzyczny już zakiełkował w nim na dobre. Niepokorny w szkole, zgłosił się do wojska. W 1993 r. zaczął grywać w barach Montrealu, gdzie szybko zdobył swoją wierną publiczność, która zaczęła przyjeżdżać specjalnie na jego występy. Dwa lata później miał już swój zespół The Untouchables, wykonujący muzykę rythm&blues. Przełom nastąpił w 1997 r. kiedy w "jego" barze pojawił się Luc Plamondon, "gwiazda" wśród tekściarzy, twórca m.in. libretta do "Starmanii", słynnej rock opery. Zaproponował Garou rolę w świeżo napisanym wraz w Richardem Cocciante musicalu Notre Dame de Paris. Piosenkarz miał tam zagrać rolę Quasimodo. I to był początek wielkiej kariery Garou. Musical odniósł niebywały sukces, a nikomu nieznany we Francji wykonawca nagle stał się wielką gwiazdą. Po poznaniu Rene Angelilego - męża Celine Dion - który zajął się jego karierą, wydanie pierwszej płyty było już tylko kwestią czasu. "Seul" ujrzał światło dzienne w listopadzie 2000 r. Płyta odniosła oszałamiający sukces w Kanadzie i Europie, sam Garou był tym zadziwiony, nie mniej, jak swoją ogromną popularnością w Polsce. Do dnia dzisiejszego w prawie każdym wywiadzie wspomina Polskę bardzo ciepło. Następne płyty odnosiły nie mniejsze sukcesy niż pierwsza. Ostatnią wydał w czerwcu tego roku (2006) - zatytułował ją krótko "Garou". Wraz z sukcesami muzycznymi posypały się także propozycje filmowe, jednak sam Garou bardzo ostrożnie podchodził do tych propozycji i - jak dotychczas - ostatecznie z żadnej nie skorzystał. Ze śmiechem twierdził, że na planie filmowym to mógłby najwyżej nosić kawę aktorom. Jak na razie pozostaje więc jedynie podziwianie artysty na scenie muzycznej.

znany z

filmografia

sortuj wg:

pokaż:

moja aktywność:

aktor
zwiń
2009 6,9
L'Amour aller-retour(2009)
(TV)

François

1999 8,4
Notre-Dame de Paris(1999)
(TV)

Quasimodo

scenografia
rozwiń
gościnnie
rozwiń
 • Wydał następujące płyty:
  - 2000 r. - "Seul";
  - 2003 r. - "Reviens";
  - 2006 r. - "Garou";
  - 2008 r. - "Piece of My Soul";
  - 2009 r. - "Gentleman Cambrioleur";
  - 2011 r. - "Version integrale";
  - 2012 r. - "Rhythm & Blues";
  - 2013 r. - "Au Milieu de Ma Vie".
 • W roku 1995 założył zespół The Untouchables, wykonujący muzykę R&B.
 • Uczęszczał do prywatnej katolickiej szkoły dla chłopców. Już tam założył swój pierwszy zespół "The Windows and Doors", który śpiewał covery Beatlesów, jednak w tym czasie myślał o zawodzie ... archeologa.
 • W sierpniu 2004 roku Garou został uhonorowany tytułem jednej z najpotężniejszych postaci przemyśle rozrywkowym Quebecu.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o