Georgie Henley 

Georgia Laura Henley

7,9
3 801 ocen gry aktorskiej
Georgie Henley
Georgia Laura Henley zwana Georgie urodziła się 9 lipca 1995 roku w Ilkley, w hrabstwie Yorkshire, w Anglii jako najmłodsza z trzech córek Helen i Mike'a Henley'ów. Już w dzieciństwie przejawiała duży talent aktorski. Należy do Ilkley Upstagers Theatre Group gdzie zagrała w kilku sztukach min. "Babes in the wood" oraz "Monster Mash". W wieku ośmiu lat wygrała casting do roli Łucji Pevensie w filmie "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa". Rola ta przyniosła jej wielką sławę i mnóstwo fanów na całym świecie. Otrzymała za nią również wiele nagród w 2005 i 2006 roku : Young Artist Awards (najlepsza młoda aktorka poniżej 10 lat), Phoenix Film Critics Award (Best Performance by a Youth in a Lead or Supporting Role), i nominacji : Empire Awards (najlepsza debiutantka), Online Film Critics Awards (przełomowa aktorka), Broadcast Film Critics Association (najlepsza młoda aktorka), Chicago Film Critics Award (najbardziej obiecujący odtwórca). Zagrała również rolę młodej Jane Eyre w najnowszej, telewizyjnej ekranizacji "Jane Eyre". W styczniu 2007 roku po raz drugi wcieli się w rolę małej Łucji w drugiej części "Narnii" - "Książę Kaspian". Niedawno ukończyła szkołę dla dziewcząt Moorfields School w Ilkley, a od 2006 roku uczęszcza do Bradford Grammar School. Jej hobby to pisanie (napisała nawet dwie własne książki), a jej ulubione filmy to : "Shrek", "Billy Elliot", "Gwiezdne Wojny: Epizod 3 Zemsta Sithów" i Disney'owska wersja "Śpiącej królewny".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lipca 1995

miejsce urodzenia: Ilkley, Anglia, Wielka Brytania

awards.label.awards: 3 nominacje

Podczas kręcenia filmu "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa", Georgie napisała dwie własne książki : "The Snow Stag" i "A Pillar of Secrets".
W castingu do roli Łucji Pevensie w filmie "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" pokonała ponad 2000 konkurentek.
Ma dwie starsze siostry: Rachael i Laurę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych