Georgia Laura Henley

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/188686/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":3506,"rate":7.985453508271535,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/188686/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/188686/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
8,0
3 506 ocen gry aktorskiej
Georgie Henley
Georgia Laura Henley zwana Georgie urodziła się 9 lipca 1995 roku w Ilkley, w hrabstwie Yorkshire, w Anglii jako najmłodsza z trzech córek Helen i Mike'a Henley'ów. Już w dzieciństwie przejawiała duży talent aktorski. Należy do Ilkley Upstagers Theatre Group gdzie zagrała w kilku sztukach min. "Babes in the wood" oraz "Monster Mash". W wieku ośmiu lat wygrała casting do roli Łucji Pevensie w filmie "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa". Rola ta przyniosła jej wielką sławę i mnóstwo fanów na całym świecie. Otrzymała za nią również wiele nagród w 2005 i 2006 roku : Young Artist Awards (najlepsza młoda aktorka poniżej 10 lat), Phoenix Film Critics Award (Best Performance by a Youth in a Lead or Supporting Role), i nominacji : Empire Awards (najlepsza debiutantka), Online Film Critics Awards (przełomowa aktorka), Broadcast Film Critics Association (najlepsza młoda aktorka), Chicago Film Critics Award (najbardziej obiecujący odtwórca). Zagrała również rolę młodej Jane Eyre w najnowszej, telewizyjnej ekranizacji "Jane Eyre". W styczniu 2007 roku po raz drugi wcieli się w rolę małej Łucji w drugiej części "Narnii" - "Książę Kaspian". Niedawno ukończyła szkołę dla dziewcząt Moorfields School w Ilkley, a od 2006 roku uczęszcza do Bradford Grammar School. Jej hobby to pisanie (napisała nawet dwie własne książki), a jej ulubione filmy to : "Shrek", "Billy Elliot", "Gwiezdne Wojny: Epizod 3 Zemsta Sithów" i Disney'owska wersja "Śpiącej królewny".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 lipca 1995

miejsce urodzenia: Ilkley, Anglia, Wielka Brytania

Podczas kręcenia filmu "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa", Georgie napisała dwie własne książki : "The Snow Stag" i "A Pillar of Secrets".
W castingu do roli Łucji Pevensie w filmie "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" pokonała ponad 2000 konkurentek.
Ma dwie starsze siostry: Rachael i Laurę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych