[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/104090/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":41,"rate":6.829268292682927,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/104090/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":17,"rate":7,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/104090/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":8,"rate":6.125,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":10,"name":"montage","above5p":false,"career":{"name":"montażysta"},"ranking":{"name":"Montażu","link":"/person/ajax/roles/104090/10","url":"/ranking/person/montage"},"rating":{"count":2,"rate":6,"desc":"oceny","profession":"montażu"}},{"id":3,"name":"cinematographer","above5p":false,"career":{"name":"operator"},"ranking":{"name":"Zdjęć","link":"/person/ajax/roles/104090/3","url":"/ranking/person/cinematographer"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"zdjęć"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/104090/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":4,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
6,8
41 ocen pracy reżysera
Grzegorz Jonkajtys
Grzegorz Jonkajtys jest absolwentem Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie, którą ukończył z dziekańskim wyróżnieniem w 1997 roku. W pracy zawodowej poświęcił się zagadnieniom komunikacji wizualnej przy pomocy nowych mediów (Internet, CD/DVD-ROM, krótkie formy animowane).

W 2000 roku samodzielnie stworzył krótkometrażowy film animowany "Mantis", który zdobył wiele nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Do roku 2003 zatrudniony był w firmie Platige Image (www.platige.com), jednym z najlepszych studiów animacji komputerowej w Polsce. Od 3 lat pracuje w amerykańskiej firmie Cafe FX (www.cafefx.com), gdzie zajmuje się realizacją cyfrowych efektów specjalnych na potrzeby pełnometrażowych produkcji fabularnych. Pracował m.in. przy takich filmach jak: "Liga dżentelmenów", "Gothika", "Hellboy", "SinCity", "Labirynt Fauna". Obecnie reżyseruje swój pierwszy film kinowy pt. "Arka", który trafi do dystrybucji kinowej w końcu tego roku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1972

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

Brał udział w tworzeniu efektów specjalnych przy filmach: Sin City, Gothika, Pan i Pani Smith, Blade3:Mroczna Trójca, Hellboy i Lidze Niezwykłych Dżentelmenów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych