Grzegorz Jonkajtys 

6,8
45 ocen pracy reżysera
Grzegorz Jonkajtys
Grzegorz Jonkajtys jest absolwentem Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie, którą ukończył z dziekańskim wyróżnieniem w 1997 roku. W pracy zawodowej poświęcił się zagadnieniom komunikacji wizualnej przy pomocy nowych mediów (Internet, CD/DVD-ROM, krótkie formy animowane).

W 2000 roku samodzielnie stworzył krótkometrażowy film animowany "Mantis", który zdobył wiele nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Do roku 2003 zatrudniony był w firmie Platige Image (www.platige.com), jednym z najlepszych studiów animacji komputerowej w Polsce. Od 3 lat pracuje w amerykańskiej firmie Cafe FX (www.cafefx.com), gdzie zajmuje się realizacją cyfrowych efektów specjalnych na potrzeby pełnometrażowych produkcji fabularnych. Pracował m.in. przy takich filmach jak: "Liga dżentelmenów", "Gothika", "Hellboy", "SinCity", "Labirynt Fauna". Obecnie reżyseruje swój pierwszy film kinowy pt. "Arka", który trafi do dystrybucji kinowej w końcu tego roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1972

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

Brał udział w tworzeniu efektów specjalnych przy filmach: Sin City, Gothika, Pan i Pani Smith, Blade3:Mroczna Trójca, Hellboy i Lidze Niezwykłych Dżentelmenów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych