Hedy Burress 

Heather Elizabeth Burress

7,1
112 ocen gry aktorskiej
Hedy Burress
Hedy Burress (ur. 3 września 1973) to amerykańska aktorka.

Naprawdę nazywa się Heather Elizabeth Burress. Urodziła się w Edwardsville (Illinois). Jej rodzice byli nauczycielami. Uczęszczała na Millikin University w Decatur zanim przeniosła się do Los Angeles (Kalifornia) w 1995 roku.

Burress has acted in many television programs and motion pictures since 1996. She also co-starred in the short-lived NBC sitcom Boston Common.

Burress znana jest z podkładania głosu postaci Yuny w grach na PlayStation 2: Final Fantasy X i Final Fantasy X-2. Burress była także przesłuchiwana do roli Dorothy Wheeler w horrorze "Walentynki", ale rolę dostała ostatecznie Jessica Capshaw, choć proponowano ją także Tarze Reid. Burress dostała jednak ostecznie rolę Ruthie Walker we wspomnianym filmie.

Prywatnie aktorka poślubiła w 2000 roku Gary'ego Fullertona, jednak rozwiodła się z nim w 2004. W tym samym roku Gary zginął w katastrofie lotniczej.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 października 1973

miejsce urodzenia: Edwardsville, Illinois, USA

wzrost: 159 cm

mąż Gary Robert Fullerton (2000 - 21.07.2004, jego śmierć)
Uczęszczała na Uniwersytet Millikin w Decatur (stan Illinois).
To na początku ona miała zagrać postać Dorothy Wheeler w filmie "Walentynki", jednak rolę ostatecznie dostała Jessica Capshaw. Pomimo tego reżyser nie chciał rezygnować z Hedy.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones