Henryk Baranowski

8,3
649 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Henryk Baranowski

Jack Nicholson to taka amerykańska wersja Henryka Baranowskiego... nie wiem czy ktoś zauważył podobieństwo - ja tak. Oglądając Lot nad Kukułczym gniazdem, Lśnienie, widziałem własnie Baranowskiego. Heh :) Tak całkiem poważnie, to naprawde fantastyczny aktor - wnioskuje po Dekalogu.

dziarkowsky

ja także miałam bardzo podobne odczucia, szkoda,że możemy tego aktora oglądać w tak niewielu filmach..

wiolex

To fakt - zastanawiałem się czy to tylko moje odczucia, ale sądząc po wypowiedziach innych ludzi, tylko utwierdzam sie w wrażeniu ogromnego podobieństwa, przynajmniej zewnętrznego obu aktorów :)

dziarkowsky

Bardzo trafne spostrzezenie. Baranowski w pierwszym Dekalogu, przypominal bardzo Nicholsona z tych filmow, o ktorych wspomniales. Czyzby jakis oddany kopista?;)
Ode mnie tez szacun za tak znakomita role u Kieslowskiego.

dziarkowsky

za to mi czasem wydaje się, że John Locke z Lostów jest podobny do Henryka Baranowskiego :)

dziarkowsky

Tak! Przed chwilą obejrzałam Dekalog I i przez cały czas miałam wrażenie, że patrzę na Nicholsona :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones