Jack Elam

William Scott Elam

7,2
1 158 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jack Elam

Jakoś tak o nim będę zawsze myślała... Obejrzałam sporo westerow , gdzie 'czail się' gdzieś w trzecioplanowych rolach...
Miał niezapomniana twarz i był bądź, co bądź świetnym aktorem.

iza198444


Jeden z tych aktorów drugiego i trzeciego planu, bez których nie powstałoby wiele westernów naznaczonych realizmem. Masa epizodycznych ról, które zagrał wspaniale. Pamiętam, że kiedy zobaczyłem go pierwszy raz w filmie "W kraju Komanczów", od razu zrobił wrażenie swoją łotrowska twarzą. Przeważnie grywał właśnie takie postaci, m.in. "Ostatni zachód słońca", "Vera Cruz", kilka odcinków "Bonanzy". Niektórych tych filmów nie oglądałem na bieżąco w kinach, ale widziałem je po latach jak "Szeryf z Firecreek", "Rancho w dolinie", Nawet "W samo południe", gdzie grał nieszkodliwego pijaczka w areszcie, oglądałem z wielkim opóźnieniem w stosunku do polskiej premiery w kinach. Ale trafiały się również role większe i pozytywne jak Phillips w "Rio Lobo", sojusznik Johna Wayne lub "Popierajcie swego szeryfa" jako zastępca szeryfa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones