James Newton Howard

7,7
11 026 ocen muzyki
powrót do forum osoby James Newton Howard

Często pomijany soundtrack. Absolutnie niesłusznie! Jest to mój ulubiony album pana Howarda i jeden z ulubionych dramatycznych score'ów.

JNH pokazuje tutaj wszystko to, w czym jest dla mnie mistrzem wśród obecnie żyjących kompozytorów - tworzenie subtelnego klimatu i prowadzenie słuchacza (i widza) aż do oszałamiającej kulminacji (w tym wypadku jest to utwór "Tarawa").

Muzyka zachwyca masą subtelnych, ostrożnie wyważonych i idealnie dobranych dźwięków, tworzących doskonałą, eteryczną całość, jakby nie z tego świata.

Takie kawałki jak "Carl's Fishing Net", "Typing", "Tarawa" czy "Humanity Goes On Trial" to absolutna magia.

Zdecydowanie genialny soundtrack. Polecam wszystkim.

DanielosVK

Obok Osady i Kobiety... to jego top3

w sieci są recording sessions z King Konga:)

DanielosVK

Podpisuję się pod tym co napisałeś rękami oraz nogami... już od dawna żadna ścieżka dźwiękowa nie zrobiła na mnie tak mocnego wrażenia ani nie wbiła mi się w tak subtelny sposób w psychikę. Położyć się, zamknąć oczy i wsłuchać się w ściane dźwięku...

DanielosVK

Pięknie powiedziane! Muzyka ale i również film: dla mnie magia!

inana_7

Razem z "The Village" najpiękniejsza muzyka pana Howarda. Szkoda, że dzisiaj nam już takiej nie serwuje, bo byłby zdecydowanie najlepszy.

użytkownik usunięty
DanielosVK

Opus magnum? Co za głupie pytanie... OCZYWIŚCIE ŻE TAK

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones