Jason Statham

Jason Michael Statham

8,3
85 193 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jason Statham

zagrali w filmie Uwe Bolla. Zresztą nawet gdyby nie ten film, to i tak ja nie rozumiem fenomenu tego faceta. Ani nie zagrał w żadnym wybitnym filmie, ani tak na prawdę w żadnym dobrym filmie akcji bo wszystko to klasa B, zawsze jedna i ta sama mowa ciała, drapieżny zarościk, charakterek samca alfa, panienki szaleją na jego punkcie. Bzdurne twierdzenie, że ikona kina akcji a dla mnie po tym w czym gra nie zasługuje nawet na wyróżnienie. Nigdy nigdy nie stanie się symbolem filmów akcji bo na takie miano to zasługuje Bruce Willis, Schwarzenegger, Stallone czy nawet VanDamme. Oni mają na swoich kontach kultowe produkcje do których dziś wielu wraca, ten facet nie ma nic i nie sądzę aby jeszcze coś miał.

użytkownik usunięty
Szajba

Amen.

a Ty najemnik potwierdzasz słowa szajby a sam dajesz Stathamowi 10 -.-

Szajba

dokładnie, jestem tego samego zdania, jak dla mnie to on jest produktem kina akcji stworzonym przez producentów i sam sobie taki wizerunek twardziela chce przypisać.

anonim7

,,Jak dla mnie to on jest produktem kina akcji stworzonym przez producentów ,, O Seagalu dokładnie to samo można powiedzieć ! Kiedy Steven trafił do Hollywood początkowo chciał tylko pisać scenariusze i reżyserować filmy ,dopiero producenci namówili go do grania filmach ,mieli dobre przeczucie .Natomiast generalnie Jason też nie jest dla mnie aktorem kina akcji z pierwszej bajki ale co mi dziś pozostaje ? Jeśli mam dalej ogladać słabe produkcje Stevena typu ,,Szalony Lot ,, czy ,, Korpus Weteranów ,, Van Damma to wolę te nowsze produkcje Jasona typu Elita Zabójców czy Safe .Kawał solidnej rozpierduchy w najlepszym wydaniu http://www.youtube.com/watch?v=05jrQ-__wmw

bradock

No jest jeszcze Vin Diesel.

bradock

Coś w tym jest.

Szajba

dobry temat, jeden z niewielu ktore sam zakladalem wczesniej

Szajba

Generalnie rzec biorąc to Van Damme jaką kultową produkcję ma na swoim koncie ?

tomucho77

Uniwersalny żołnierz

Szajba

Zależy dla kogo ? dla mnie ten film jest padliną wolę Nieuchwytny cel.

tomucho77

FIlm jest klasyką i nie zależnie jak się nam podoba, jest to produkcja, którą każdy szanujący się kinoman lub fan kina akcji, powinien znać. Tak samo jak Terminatora, Predatora, czy Rambo.

Szajba

A dla mnie Transporter jest klasyką.

ps.
Rozmawiamy tutaj o rolach Van Damme a nie Szwarcusia i Sylvka.

tomucho77

Tak, rozmawiamy o rolach Van Damme'a ale podałem przykład Terminatora i Rambo aby zobrazować dokładniej o co mi chodzi, kiedy mówiłem o kultowych produkcjach.

Transporter jest żenadą. Jak na te czasy efekty specjalne(zwłaszcza w 2 części) są klasy C a sam film jest niczym dobrym.

Szajba

Pierwsza część nie była żenadą natomiast dla mnie kolejne części Uniwersalnego żołnierza są żenadą, to są gnioty !

tomucho77

No to już inna sprawa :)

Szajba

Co do Vina Diesela to zagrał w kilku dobrych filmach akcji a oprócz roli w szybkich i wściekłych która się powoli zaczyna zamieniać w telenowele to nie gra w żadnych filmach akcji w przeciwieństwie do Jasona który jako twardziel kina XXI wieku spisuje się całkiem nieźle i nie ma co tu porównywać jego filmów do tych w których grali Stallone, Schwarzenegger czy Van Damme bo te filmy to jak sam napisałeś klasyki. Współczesne kino akcji różni się od tego kiedy gwiazdami byli Willis czy jak wyżej wymienieni aktorzy. Musimy się z tym pogodzić. Nie pisz że Statham nie ma nic do pokazania bo w filmach akcji gra świetnie , myślisz że nowa Szklana pułapka będzie się czymś różnić od jego filmów poza tym że w głównej roli będzie Willis?

statham43

Diesel ma Riddicka na swoim koncie. Fani czekają na nowy film bardziej niż na jakikolwiek z udziałem Stathama(moze poza Niezniszczalnymi 2, ale on tam został przyćmiony czołówką). Ta postać w wielu kręgach jest już kultowa. Zdecydowanie lepsza niż Dominic Toretto, w której nie widzę właściwie nic szczególnego. Seria Szybkich i wściekłych to jednak dla mnie też mimo wszystko liga wyżej niż Transporter czy Adrenalina. Statham ma filmy na poziomie xXx(porownując już go z Vin Dieselem).

W zarzucie o porównanie jego filmów z legendami kina akcji, to chce powiedzieć tylko, że nie ma on nic kultowego, niczego tak wybitnego jak mają tamci. A to że filmy robi się teraz inaczej to inna sprawa. Uważam, że nazywanie go ikoną kina akcji to jakieś nieporozumienia, ponieważ zero kultowych filmów akcji, zero nawet tych dobrych. Jak pisałem wszystko to klasa B(taki jak xXx) a nawet C(film Uwe Bolla).

Owszem. Szklana Pułapka, cała ta seria to jest kultowa i mimo sporej fali krytyki na część czwartą(z samego faktu, że jest kontynuowana) jest to jednak kawał znakomitej pod względem reżyserii/wykonania film. Klasa A filmów akcji. Jakby Statham miał tak solidne produkcję jak Szklana Pułapka to bym nigdy tak o nim nie napisał. Ale nie ma.

Pozdrawiam.

Szajba

Poczekam na Szklaną Pułapkę i zobaczę czy będzie to kawał znakomitego filmu pod względem reżyserii i wykonania i czy będzie się czymś różnił od produkcji ze Stathamem. Co do szybkich i wściekłych to pierwsze 3 części owszem były bardzo dobre ale teraz to już nic innego jak odgrzewane kotlety. No i Riddick na ten film rzeczywiście można czekać.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones