Jason Statham

Jason Michael Statham

8,3
85 193 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jason Statham

Facet niestety powoli się wypala. Myślałem, że może coś zmieni w swojej karierze, ale niestety, w każdej nowej roli widzę postać "Transportera". Jeden i ten sam sposób gry powielany w wielu filmach. Wiem, że wielu na pewno nie spodoba się to, co tu piszę, ale taka jest prawda. Nie mówię, że "Transporter" to słaby film, wręcz przeciwnie, mi się podobał, ale nie można grać w ten sam sposób w kilkunastu innych filmach. Żeby nie było, przez ostatnie 2 lata byłem fanem tego aktora.

Vegeta88

A jak ty sobie to wyobrażasz że aktor który całe życie gra role twardych facetów, w każdym filmie zabija setki przeciwników, wystrzeliwywuje tony amunicji ma zacząć grać w komediach lub melodramatach ?

tomucho77

Jak ja to sobie wyobrażam? Myślę, że pewna odskocznia w postaci komedii czy dramatu by nie zaszkodziła. W komediach grali nawet Schwarzenegger, Stallone czy Diesel. Na pewno by mu to nie zaszkodziło.

Vegeta88

A ja myślę że w jego przypadku odskocznia do gry w innych gatunkach filmowych zaszkodziła by mu. W Hollywood są aktorzy którzy wiedzą że gra w danym gatunku filmowym zaszkodziła by im (Al Pacino, De Niro - westerny). Myślę że Statham należy do tego rodzaju aktorów którzy przez całe swoje życie nie zagrają w innym gatunku filmowym niż akcja-sensacja.

użytkownik usunięty
tomucho77

Top 30 filmów sensacyjnych- głosowanie.

http://www.filmweb.pl/film/Niezniszczalni+2-2012-595010/discussion/Najlepsze+fil my+akcji+sensacyjne+lat+-+g%C5%82osowanie,2038051

tomucho77

Wiesz, nie mówią tu o diametralnej zmianie wizerunku. Ale myślę, że rola w dramacie czy, powiedzmy, komedii sensacyjnej, mogłaby wpłynąć na jego korzyść. Niekoniecznie musiałaby być to rola pierwszoplanowa. Czasem zdarza się też, że nie aktor grający główną postać, ale postać drugo czy nawet trzecioplanowa kradnie show. Ale to już tylko od niego zależy. Jego kreacje w "Porachunkach", "Przekręcie" czy "Rewolwerze" były znacznie lepsze aniżeli np. w "Elicie zabójców" czy "Blitz".

Vegeta88

jest słabym aktorem i nie ma umiejętności ani predyspozycji do grania poważnych ról czyli takich które wymagają warsztatu. jest coś gorszego niż nieśmieszna komedia ?
natomiast kino akcji przyjmie wszystko, czyli nawet takiego przygłupa bez skillsów jak on. tak że zapomnij że go kiedyś zobaczysz w innej roli. najlepiej w ogóle go zapomnij

Vegeta88

Co jak co, ale kina akcji nadaje się jak mało który. Można zauważyć powielane schematy, ale koleś się w tym sprawdza i filmy z jego udziałem są całkiem fajne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones