Jean Renoir

7,5
176 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jean Renoir

TOP

użytkownik usunięty

Szkoda mi patrzeć na to, że forum tak uznanego reżysera świeci pustkami. Dla fanów
Renoira, którzy przemierzając filmweb trafią na jego stronę, proponuję typową zabawę,
która może być zawsze początkiem dyskusji, bo o czym dyskutuje się przyjemniej niż o
ulubionych filmach? :)

Filmy Jeana Renoira odkrywam od niedawna i wciąż widziałem ich niewiele, dlatego z
chęcią poznałbym opinie innych osób. A oto moja lista:

1. Towarzysze broni (Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jaki widziałem, kino
mimo swojego wieku wciąż żywe, potrafiące wstrząsnąć widzem)
2. Reguły gry (Równie słynne dzieło co Towarzysze broni, fascynujące balansowanie
między humorem i okrucieństwem, oraz koncepcja funkcjonowania w społeczeństwie
jedynie poprzez kłamstwo wciąż prawdziwa)
3. Zbrodnia Pana Lange (Może nie jest zrobiony z takim rozmachem co dwa poprzednie
tytuły wymienione przeze mnie, ale to wciąż bardzo dobry film. To jeden z tych politycznie
zaangażowanych obrazów Renoira, ale za to jak zrobiony :) )
4. Rzeka (Z jednej strony niezbyt mi przypadł do gustu. Strasznie przeszkadzało mi
drętwe aktorstwo, a narracja spoza kadru czasami wydawała mi się banalna, ale z
drugiej strony jest kilka bardzo pięknych scen, oraz wspaniałe zdjęcia)
5. Bestia Ludzka (To jakby trochę inny Renoir, bardziej w stronę kina amerykańskiego
(Hitchcock, Lang), ogląda się znakomicie)
6. Wycieczka na wieś (Ten film oglądałem dosyć dawno. Nie zrobił na mnie dużego
wrażenia ale chyba przydałaby mi się powtórka)

"Szkoda mi patrzeć na to, że forum tak uznanego reżysera świeci pustkami"
zawsze to samo.

użytkownik usunięty
None200

Co do tego, że na filmwebie strony wielu dobrych reżyserów są względnie puste to wiadomo. Ale swoim tematem starałem się trochę zmienić sytuację i porozmawiać o twórczości reżysera mało znanego, ale zdecydowanie wartego uwagi. Poza tym skoro odkrywam jego filmy od niedawna (przeżywając okresową fascynację) i gromadzę różne wiadomości o Renoirze, myślałem, że warto się podzielić niektórymi informacjami, które ktoś może uznać za przydatne. Może udałoby mi się też czegoś dowiedzieć (materiały raczej umiem znaleźć, ale nigdy nic nie wiadomo). Mam nadzieję, że się nie zawiodę na społeczności filmwebu :)

Przy okazji od ostatniego miesiąca obejrzałem "Sukę" , która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie (między innymi dzięki wspaniałej warstwie wizualnej i niezawodnej grze Michela Simona. Renoir jeszcze raz udowodnił, że jest mistrzem filozoficznego kina). W takim razie ranking by się delikatnie zmienił

1. Towarzysze Broni, 2. Reguły gry, 3. Suka, 4. Zbrodnia Pana Lange, 5. Rzeka, 6. Bestia ludzka, 7. Wycieczka na wieś

Z czasem napiszę może jeszcze coś więcej. Jeżeli choć jedna osoba to przeczyta i coś wyniesie to już będzie sukces :)

Ciężko jest zdobyć Jego filmy, brak polskich napisów daje o sobie znać;( Obejrzałem tylko jeden obraz tego Pana, Reguły gry, szedł kiedyś w TV. Mam wielką ochotę obejrzeć sobie "Towarzysze broni", ale niestety będę musiał poczekać, może kiedyś puszczą w TV.

shady_88

Jeśli jesteście z Warszawy lub okolic, to film Renoira "Nana" będzie w połowie kwietnia w kinie Iluzjon na Święcie Kina Niemego. Ja się pewnie wybiorę. Do tej pory widziałem tylko "Reguły gry" i "Towarzyszy broni", też w tym kinie. Oba godne polecenia, nie tylko ze względu na ich wielką wagę historyczną.

krysiron

150 minutowy film niemy - nie wybieram się. Choć 5 innych Renoirów mam w oczekiwanych...

_Garret_Reza_

Muzyka na żywo będzie. Ale jak wolisz. Może inni się skuszą. FIlm jest chyba na tyle ciężki do zdobycia, że jak ktoś chce obejrzeć wszystko Renoira, to wtedy będzie świetna okazja.

_Garret_Reza_

Na Święcie Kina Niemego ma podobno trwać 107 minut.

krysiron

Co ja wtedy sobie myślałem :) Dziś bym pobiegł na piechotę do kina.

_Garret_Reza_

Ciekawie czyta się swoje wpisy sprzed lat, prawda? :-)

Frathis

Zastanawiam się dlaczego mój komentarz jest w formie wertykalnej?

Frathis

Filmweb zjebał
Trzeba powiększyć stronę 500% i będzie wyglądać, jak powinno. To trwa z rok chyba?

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Towarzysze broni 8,18 11
2 Reguły gry 7,50 20
3 Wycieczka na wieś 7,00 5

Alternatywny_Top_100

Aktualizacja:

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Towarzysze broni (1937) 7,91 22
2 Reguły gry (1939) 7,46 26
3 S u k a (1931) 7,60 5
4 Wycieczka na wieś (1936) 7,00 8
5 Boudu z wód uratowany (1932) 6,17 6

Alternatywny_Top_100

Aktualizacja:

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Towarzysze broni (1937) 8,00 44
2 Reguły gry (1939) 7,73 41
3 S u k a (1931) 7,82 11
4 Wycieczka na wieś (1936) 6,94 17
5 Dziewczynka z zapałkami (1928) 7,00 10
6 Zbrodnia Pana Lange (1936) 6,86 7
7 Bestia ludzka (1938) 6,56 9
8 Boudu z wód uratowany (1932) 6,30 10

01.Rzeka 10/10
02.Bestia ludzka 10/10
03.Suka 9/10
04.Zbrodnia Pana Lange 9/10
05.Reguły gry 8/10
06.Boudu z wód uratowany 8/10
07.Ludzie z zaułka 7/10
08.Towarzysze broni 7/10
09.Toni 7/10
10.Wycieczka na wieś 7/10

1 - Helena i mężczyźni - 8
2 - Rzeka - 6
3 - Złota karoca - 6
4 - Śniadanie na trawie - 6
5 - Towarzysze broni - 5
6 - Reguły gry - 5

Kriss_11

1 - Helena i mężczyźni - 8

2 - To jest mój kraj - 7
3 - Południowiec - 7

4 - Rzeka - 6
5 - Złota karoca - 6
6 - Śniadanie na trawie - 6
7 - Dziennik panny służącej - 6
8 - Kapral w matni - 6
9 - Kobieta na plaży - 6
10 - Bestia ludzka - 6
11 - Nana - 6
12 - French cancan - 6
13 - Zbrodnia pana Lange - 6

14 - Towarzysze broni - 5
15 - Sooka - 5
16 - Reguły gry - 5
17 - On purge bebe - 5
18 - La nuit du carrefour - 5
19 - Testament doktora Cordelier - 5
20 - Boudu z wód uratowany - 5

21 - Une vie sans joie - 4
22 - Panna wodna - 4
23 - Tire au flanc - 4

Kriss_11

Tytułowi z miejsca 15 musiałem zmienić pisownię, bo cenzura filmwebu go nie przepuszcza :P

Dopiero odkrywam Renoira, widziałam tylko 8 jego filmów, więc lista nie będzie długa. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości się powiększy :)
1. Bestia Ludzka/Reguły Gry
2. Towarzysze Broni
3. Moczary
4. Dziennik Panny Służącej
5. Helena i Mężczyźni
6. Południowiec
7. To Jest Mój Kraj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones