Joey Ramone

Jeffry Ross Hyman

8,7
3 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Joey Ramone

Ramones to dziś tytani punk rocka, i niekwestionowany klasyk, ich muzyka jest ponadczasowa i do dziś inspiruje młodych twórców. Wielka niesprawiedliwość - to że dziś radio i media nie emitują już Ramones, zamiast tego zadręczają nas jakąś marną komerchą typu TLove, Metallika czy Guns n' Roses.
Matallicę i Guns'n'roses dziś też nalezy zaliczyć do klasyki, jednak wg mnie to słabe kapele, popularne wśród dzieciaków-ignorantów.

użytkownik usunięty
Bloodbane

Oj masz rację co do tego, że są legendą i klasykiem. Jednak w kilku kwestiach się z tobą nie zgodzę bo choć nie szaleję za TLove czy Metallicą to nie do końca jest to komercha...komercha to Lady Gaga albo Doda. Poza tym radio czasem emituje Ramones, a konkretnie Trójka rzadko bo rzadko ale jednak puszczają, nawet dziś miałam szczęście usłyszeć I don't want to grow up (:

Poza tym myślę, że to dobrze, że nie są tak popularni w mediach. Teraz to muzyka dla wybranych, a gdyby nagle zaczęli ich promować w mediach i staliby się "modni" i te wszystkie dzieci przerzuciłyby się z bibera czy też pseudorockowych zespołów typu johnas brothers Ramones...to ja bym chyba tego nie zniosła. No ale to tylko moje skromne zdanie.

Masz trochę racji z tą muzyką "dla wybranych" ;)
Ale to też niesprawiedliwe, że taką Metallice, T Love, Limp Bizkit, Green Day, Offspring (wszystkie te kapele uznaję za komerchę dla gimnazjalistów) puszczają ciągle w radiu a Ramones, the Clash, Pixies, Thin Lizzy baardzo rzadko.
Anty Radio na przykład totalnie zeszło na psy można tam usłyszeć popowe kaszany rodem z telewizji VIVA tj. Hurts czy Patrycja Markowska.
Jeszcze pięć lat temu to bylo porządne radio. Dziś komercha pozera wszystko.

użytkownik usunięty
Bloodbane

No niby tak...ale kto ma dobry gust i słucha takiej muzuki to te zespoły odkryje i oczywiście fajniej jest usłyszeć piosenkę takiego zespołu w radiu niż na tym winampie. Co do anty radia to raczej nie słucham, więc nie wiem.
Aczkolwiek ja jak już mówiłam z drugiej strony uważam, że to dobrze... wyobraź sobie, że te wszystkie dzieci zamieniły koszulki z haną montaną czy dżonaskami na logo Ramones. To już nie byłoby to samo...teraz słuchając ich można czuć sie w pewnym sensie innym niż wszyscy albo chociaż większość... i to jest fajne.

Niegłupie. Coś w tym jest.

Bloodbane

Dla mnie - nie było, nie ma i nie będzie lepszego zespołu punkowego, niż Ramones. A głos Joeya idealnie pasował do tego zespołu. Miał swój styl, który osobiście mi jako słuchaczowi bardzo odpowiada. Choć potrafił zaśpiewać w zupełnie inny, zaskakujący sposób (np. w "Somebody Put Something in my Drink").

A Metallicę i Guns N' Roses lubię :)

robert2207

Myślę, że Leatherface, SNFU i The Lawrence Arms to lepsze punkowe zespoły niż Ramones, jesli chodzi o muzykę jako taką, są mniej ikoniczni, mniej znani, nagrali mniej płyt ale za to materiał muzyczny powala. Polecam sprawdzić.

a jak lubisz Gunsów to polecam sięgnąć po 6 pierwszych płyt T.S.O.L., też znakomity zespół.

Bloodbane

Słucham tylko Trójki, tam zawsze można usłyszeć dobrą muzykę i odkryć coś nowego. Pewnie macie dużo racji co do nieobecności Ramones w rozgłośniach, ale wrzucenie do jednego koszyka T.Love , Metallica, Offspring, Green Day i Limp Bizkit, Guns n' Roses to nieporozumienie, równie dobrze można dać tu Krzysia Krawczyka i Joy Division, tak samo do siebie pasują. Śmiem twierdzić że wymienione przez was zespoły to wręcz skrajna niszowa alternatywa (może oprócz Green Day :P )w porównaniu do tego co grają "popularne" polskie pseudoradyjka nastawione na konkursiki jingle i sms-y. PEACE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones