Epicka opowieść o jednej z najważniejszych wypraw w dziejach ludzkości. Ferdinand Magellan i Juan Sebastián Elcano wyruszają z Hiszpanii w podróż, która na zawsze zmieni oblicze świata.
Film śledzi podróż amerykańskiego dziennikarza, który łączy siły z miejscową cenzorką, aby opowiedzieć światu historię miasta nieustannie bombardowanego podczas hiszpańskiej wojny domowej.
Akcja filmu dzieje się pod koniec lat 70-tych, kiedy to młodzi małżonkowie Ledoyen i Considine, przyjeżdżają z wizytą do przyjaciela. Ich spokojny letni wyjazd zamienia się w istny horror, kiedy w lesie odkrywają dziewczynę z koszmarnie okaleczonymi dłońmi. Próbują jej pomóc, chcąc ją zabrać z domu, w którym jest więziona. Jednak ochraniający ją okoliczni mieszkańcy, rozpoczynają za parą szaleńczy pościg po lesie, który znają o wiele lepiej niż intruzi.