[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/835460/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":50,"rate":8.12,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,1
50 ocen gry aktorskiej
Kōji Seto
Kōji Seto to japoński aktor i piosenkarz urodzony 18 maja 1988 roku.
Kōji dorastał z dwiema młodszymi siostrami. Jego marzeniem z dzieciństwa było zostanie weterynarzem, jednak jego plany nagle się zmieniły kiedy w wieku 15 lat zaczął oglądać serial telewizyjny Orange Days. Rola Satoshi'ego Tsumabuki w tej dramie zainspirowały go do zostania aktorem. Rodzice postanowili wspierać syna i zapisali go do lokalnej szkoły aktorskiej.
W 2005 r. wystąpił w dramie Rocket Boys, gdzie grał snobistycznego Makoto Kanno. Chociaż serial został nakręcony wcześniej, trzeba było czekać 6 miesięcy żeby zobaczyć go w telewizji. Tymczasem po zakończeniu filmowania, Kôji dostał się do finałowej rundy, która miała wyłonić członków zespołu D-BOYS.
Wiosną 2006 roku, w wieku 17, Seto przeniósł ze swojego rodzinnego miasta Fukuoka by żyć się w odległości 1100 km od ruchliwego Tokio. Wiosną 2007 r. zagrał swoją pierwszą główną rolę w Happy Boys dramie, która została nakręcona na podstawie mangi Makoto Tateno. Następnie Kôji został wybrany spośród 1000 uczestników castingu do głównej roli buntownika Sakurai "Hiro" Hiroki serii TV Koizora. Na początku 2009 roku, Kôji zagrał w najnowszym filmie z serii Ju-on. Później wcielił się w rolę magika Satoru Okura, jedenego z 6 synów Maki Horikita w dramie Atashinchi ma Danshi.
Pomimo tego, że jest znanym aktorem, dalej jest aktywnym członkiem zespołu D-BOYS.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 maja 1988

miejsce urodzenia: Fukuoka, Japonia

wzrost: 174 cm

żona Mizuki Yamamoto (od 2020)
Jest członkiem zespołu <i>D-Boys</i>.
Za namową swojej mamy w wieku 15 lat poszedł do szkoły aktorskiej Acting School Himawari w Fukuoka (Japonia).
Jest wokalistą j-rockowego zespołu Tetra-Fang.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych