[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/45557/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":474,"rate":7.746835443037975,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/45557/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":8,"rate":7.125,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/45557/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":7,"rate":6.857142857142857,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}}]
7,7
474 oceny gry aktorskiej
Karolina Sobczak
Karolina urodziła się 5 marca 1984 roku w Kutnie. Rodzice nie chcieli zajmować się dzieckiem dlatego Karolina trafiła do Domu Dziecka w Gostyninie. W wieku 16 lat zaszła w ciążę. Dziewczyna nie miała pieniędzy na utrzymanie siebie i jeszcze nie narodzonego dziecka, dlatego musiała jak najszybciej znaleźć pracę. Miała wielkie szczęście. Została zauważona przez Roberta Glińskiego który obsadził ją w roli Renaty w swoim filmie "Cześć Tereska". Film odniósł wielki sukces w Polsce a także i za granicą! Karolina za swoją rolę otrzymała Nagrodę Młodych oraz Nagrodę na festiwalu w Chicago. Mogła na kilka tygodni wyjechać do USA. Szczęście nie trwało długo. Karolina urodziła kilka miesięcy po premierze i wraz z dzieckiem zamieszkała w domu samotnej matki. W nakręconym rok później dokumencie "Co dalej z Tobą Karolinko" opowiadała jak trudne jest życie bez rodziny i że ma zamiar zmienić się i skończyć szkołę. Dotrzymała słowa. Oprócz tego zagrała też kilka ról epizodycznych w popularnym "PitBullu" i serialu "Zaginiona". Dziś udało jej się wyjść na ludzi. Pracuje, ma mieszkanie i jest dobrą matką dla swojego syna.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 marca 1984

miejsce urodzenia: Kutno, Polska

wzrost: 166 cm

Była przesłuchiwana do roli Gabi w filmie "Wstęga Möbiusa".
Za rolę Renaty w filmie Roberta Glińskiego "Cześć Tereska" zdobyła m.in. Nagrodę Młodych w kategorii najlepsza aktorka zagraniczna.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych