Karolina Sobczak 

7,8
622 oceny gry aktorskiej
Karolina Sobczak
Karolina Sobczak urodziła się 5 marca 1984 roku w Kutnie. Rodzice nie chcieli się nią zajmować, dlatego trafiła do domu dziecka w Gostyninie. W wieku 16 lat zaszła w ciążę. Dziewczyna nie miała pieniędzy na utrzymanie siebie i jeszcze nie narodzonego dziecka, dlatego musiała jak najszybciej znaleźć pracę. Miała wielkie szczęście. Została zauważona przez Roberta Glińskiego, który obsadził ją w roli Renaty w swoim filmie "Cześć, Tereska". Obraz odniósł wielki sukces w Polsce i za granicą. Karolina otrzymała Nagrodę Młodych oraz nagrodę na Festiwalu w Chicago. Mogła na kilka tygodni wyjechać do USA. Szczęście nie trwało długo. Dziewczyna urodziła kilka miesięcy po premierze i wraz z dzieckiem zamieszkała w domu samotnej matki. W nakręconym rok później dokumencie "Co dalej z tobą, Karolinko?" opowiadała jak trudne jest życie bez rodziny i że ma zamiar zmienić się i skończyć szkołę. Dotrzymała słowa. Oprócz tego zagrała też kilka epizodów - w "PitBullu" i serialu "Zaginiona".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 marca 1984

miejsce urodzenia: Kutno, Polska

wzrost: 166 cm

Była przesłuchiwana do roli Gabi w filmie "Powiedz to, Gabi", która ostatecznie przypadła w udziale Marcie Chodorowskiej.
Za rolę Renaty w filmie Roberta Glińskiego "Cześć Tereska" zdobyła m.in. Nagrodę Młodych w kategorii najlepsza aktorka zagraniczna.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych