Kenneth Charles Williams

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/62845/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":293,"rate":7.733788395904437,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
293 oceny gry aktorskiej
Kenneth Williams I
Brytyjski komik Kenneth Williams urodził się w 1926 roku, w rodzinie klasy robotniczej.
Mieszkał wraz z siostrą Pat i rodzicami: Louisą i Charliem, którzy prowadzili zakład fryzjerski. W wieku 14 lat podjął naukę w zawodzie kreślarza litograficznego, praktykując jako kartograf. W tym samym czasie postanowił spełnić swoje marzenia o grze aktorskiej i zapisał się do amatorskiej grupy teatralnej.
Podczas II Wojny Światowej służył w Sekcji Badawczej na stanowisku Inżyniera Jej Królewskiej Mości.
Po przejściu do cywila w 1948, zajął się stałą pracą w teatrach w Wielkiej Brytanii.
W latach 50. zyskał sławę dzięki występom w popularnych rewiach teatralnych, takich jak: "'Share My Lettuce", "Pieces of Eight" czy też "One Over the Eight". Ugruntował swoją pozycję dzięki udziałowi w "Smith, Maggie", "The Private Eye/Public Ear", "Evans, Edith" i innych.
Był dobrym przyjacielem dramatopisarza Joe Ortona i wystąpił w "Loot" w 1967 roku.
Kenneth Williams stał się powszechnie znany dzięki licznym występom w radiu i telewizji - posiadał nawet swój własny program pt. "The Kenneth Williams Show" (emitowany w 1970 roku).
Znany ze swoich nadętych, bufonowatych kreacji zyskał sławę, występując w większości odcinków brytyjskiej sagi komediowej "Do dzieła..." (z ang. "Carry On..."). Była to jedna z najbardziej udanych (choć niskobudżetowa) i popularnych serii komediowych w historii kinematografii.
Po zakończeniu pracy w tej branży, powrócił do radia i TV, gdzie prowadził programy "talk-show". Napisał kilka książek - włączając w to swoją autobiografię.
Jego karierę przerwał stan zdrowia, a mianowicie: wykryto u niego poważnego wrzoda i poddano intensywnemu leczeniu.
15 kwietnia 1988 roku, odnaleziono go zmarłego w swoim łóżku. Prawdopodobną przyczyną śmierci tego wybitnego aktora komediowego było połączenie tabletek przeciwbólowych z pigułkami nasennymi, które doprowadziło do zgonu Kennetha Williamsa.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 22 lutego 1926

data śmierci: 15 kwietnia 1988

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

Zmarł w Londynie (Anglia, Wielka Brytania) i został pochowany na tamtejszym cmentarzu St. Marylebone Cemetery and Crematorium. Za przyczynę śmierci podaje się przypadkowe przedawkowanie leków.
Ma przyrodnią siostrę, Pat.
Ukończył Lyulph Stanley School.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Kenneth Williams był niesamowitym aktorem, ma w sobie coś wyjątkowego. Przypomina mi pewnego Polaka znanego z telewizji, jak myślicie kogo?? Nie chciałabym sugerować, dlatego nie mówię, o kogo chodzi. Pozdrawiam sympatyków K.W.

 • Uwielbiam go jest prześmieszny, a komedie z nim są najlepsze na świecie,rozśmieszają mnie do łez.Nie ma już takich aktorów komediowych i takich komedi jak te z jego udziałem. A szkoda...

  2
  • podobał mi się, w serii "carry on..."te jego miny sa naprawdę niepowtarzalne!

   1
   • Cała ekipa z "carry on" powinna być obsypana nagrodami, a ich dzieciom i wnukom zapewnione dostatnie życie. Co się naśmiali to ich. A w Polsce "trudne sprawy" w tv...............(....)