Kim Sønderholm Andersen

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/119294/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2,"rate":6.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/119294/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":9,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,5
2 oceny gry aktorskiej
Kim Sønderholm
Kim Sønderholm jest duńskim aktorem, urodzonym w 1973 roku w Århus. Z showbiznesem ma do czynienia od 12 roku życia. Zaczynał jako cotygodniowy współgospodarz audycji w lokalnej stacji radiowej w swoim rodzinnym mieście. Już po kilku programach zaoferowano mu prowadzenie własnej cotygodniowej audycji jako DJ. Kilka razy wystąpił również na żywo w Narodowym Radiu Duńskim. W tym czasie występował również w reklamach radiowych i telewizyjnych. Gdy zamknięto lokalną stację radiową, zaczął pisać do gazet, zarówno tradycyjnych jak i internetowych, w większości przypadków poświęconych filmom. Następnie grał w szeregu podziemnych krótkometrażówek, aż wreszcie w 1998 r. dostał się do duńsko-rosyjskiej szkoły teatralnej TeaterStudio. Podczas studiów napisał, wraz z kolegą, scenariusze do co najmniej trzech filmów pełnometrażowych.

Po ukończeniu studiów w 2001 r. przeniósł się do Kopenhagi, gdzie wkrótce otrzymał niewielką rolę w przeboju kinowym "Łapcie tę dziewczynę". Od tego momentu jego kariera nabrała rozpędu.

W 2004 r. wyprodukował i zagrał w filmie "Brutal Incasso", do którego scenariusz napisał w szkole teatralnej. Film zdobył Nagrodę Publiczności dla najlepszego filmu na festiwalu Weekend Strachu w 2006 r. i był również nominowany w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny na kilku innych festiwalach filmowych.

W 2006 r. wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy "Mental Distortion" (który wszedł w skład obrazu "The Horror Vault") oraz pierwszy film pełnometrażowy "Craig". W obu filmach zagrał też główną rolę.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 czerwca 1973

miejsce urodzenia: ?rhus, Dania

wzrost: 181 cm

Ukończył rosyjsko-duńską szkołę aktorską "TeaterStudio" w 2001 roku.
Ma bliznę w poprzek splotu słonecznego - pozostałość po operacji, którą przeszedł w wieku zaledwie jednego miesiąca.

forum osoby Kim Sønderholm

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum