Kristen Wiig 

Kristen Carroll Wiig

7,2
13 077 ocen gry aktorskiej
Kristen Wiig
Kristen Wiig jest amerykańską aktorką filmową i telewizyjną. Obecnie występuje na stałe w programie Saturday Night Live.
Wiig urodziła się w Canandaigua. Jest aktorką multikulturową. Ojciec bowiem jest artystą norwesko-irlandzkiego pochodzenia, matka zaś ma korzenie angielsko-szkockie. Gdy miała 3 lata przeniosła się z rodzicami do Lancaster w Pensylwanii, a później do Rochester gdzie zaczęła chodzić do Brighton High School, którą z powodzeniem ukończyła. Po nauce w szkole średniej rozpoczęła studia na Uniwersytecie w Arizonie na kierunku sztuka. Brała także lekcje aktorstwa, a po rzuceniu studiów wyjechała do Los Angeles, gdzie dołączyła do komediowej trupy The Groundlings.
Wiig pracuje z powodzeniem głównie w programach i filmach komediowych, co przysparza jej talentowi rzeszę oddanych fanów. Ostatnio pamiętamy ją ze świetnej roli Annie w filmie Druhny, za którą dostała nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 sierpnia 1973

miejsce urodzenia: Canandaigua, Nowy Jork, USA

wzrost: 165 cm

Złota Malina
Zdobyła Złota Malina, 3 inne nagrody oraz 33 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Hayes Hargrove (2005 - 2009, rozwód); 2. Avi Rothman (od 10.02.2021), bliźnięta: Luna i Shiloh (ur. 2020)
W 1991 roku ukończyła Brighton High School w Rochester (Nowy Jork, USA).
Zaoferowano jej rolę w filmie "Jak urodzić i nie zwariować", jednak musiała zrezygnować, ponieważ kolidowałoby to z pracą na planie "Saturday Night Live".
Ma starszego brata Erika.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych