Krzysztof Kowalewski

8,0
28 459 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krzysztof Kowalewski

W "Ogniem i mieczem". Jego Zagłoba był dużo śmieszniejszy niż ten z "Potopu".

EM_DE_KE_AS

Masz racje, mi bardzo przypadl do gustu w roli Zagłoby :)

EM_DE_KE_AS

również przyznam rację, Zagłoba z "Potopu" nie jest w połowie tak śmieszny,
jak ten z "Ogniem i mieczem"

masms

Chyba żartujecie, moim zdaniem Kowalewski nawet się nie zbliżył do poziomu, który w roli Zagłoby prezentowali Kazimierz Wichniarz i Mieczysław Pawlikowski.

brzydki_zly_i_szczery

Świetny to był jako Roch Kowalski, Niestety Zagłobę zagrał podobnie, a nie o to chodziło :)

ujti

zawsze jak czytam fragmenty o Zagłobie, to mam go przed oczami :D

paczek93

DLA MNIE TEŻ NAJLEPSZY ZAGŁOBA.

lukasz78902

Heheh, racja . Zagłoba to gość . Najlepsze było to jak siedział w chlewie z .. prosiakiem .:)

niepokorna_ja.

Najlepsze było jak w tym chlewie zobaczył Bohuna i ta reakcja.

pionas666

"Tośmy Bohuna usiekli" :D Również uważam, że lepiej wcielił się w postać Onufrego Zagłoby niż Kazimierz Wichniarz i Mieczysław Pawlikowski. Za to Zamachowski jako Wołodyjowski nawet nie umywa się do poziomu Tadeusza Łomnickiego.

lew890

Łomnicki to arcymistrz. I ta szermierka. Scena walki Wołodyjowskiego z Kmicicem w Potopie w książce jest świetna, ale w filmie genialna. Co do pana Wojtka w roli Zagłoby - 10/10. Sarmata z podgolonym łbem w 100%

brzydki_zly_i_szczery

Zagłoba w ich wykonaniu to jak Zagłoba na stypie - zero humoru

EM_DE_KE_AS

zagrał najlepszego Zagłobę w historii polskiego kina i nikt mu nie dorówna

tomucho77

też się zgodzę,że Zagłoba najlepiej wyszedł w jego wykonaniu :)

adrian90_2

prawdziwy szlachcic - warchoł :)

niepokorna_ja.

jako zagłoba-rewelacyjny !!! lepiej już by się nie dało........

Reznik

Uważam, że Kowalewski, jakkolwiek aktor bardzo dobry, nie nadawał się do roli Zagłoby... Do Wichniarza i Pawlikowskiego bardzo mu daleko, natomiast, jak ktoś już słusznie zauważył, Rocha Kowalskiego zagrał genialnie. :)

IdaSierpniowa

każdy ma swoje zdanie

Reznik

Nie przeczę.

EM_DE_KE_AS

Zgadzam się. Za Zagłobę 10/10.

sebogothic

W filmie najciekawsza postać. Książki jeszcze nie czytałam, ale nie sądzę by mi się spodobała, bo nie przepadam za stylem Sienkiewicza. Oprócz "Quo Vadis", żadna z pozycji tego autora, które miałam okazję czytać, mnie nie urzekła.

EM_DE_KE_AS

Przeczytajcie książkę barany, a zrozumiecie że Kowalewski zagrał Zagłobę jak przygłup...

lisoszakal

Nie zagrał tylko kazał mu tak zagrać pan Hoffman przygłupie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lisoszakal

Ja Zagłobę nie uważam za cymbała i kretyna tylko za smakosza dobrych trunków i człowieka który lubił sobie dobrze podjeść.

W tamtych czasach nie było spirytusu ani wódki były miody pitne i wina ... w tamtych czasach nie było alkoholików, takie słowo było obce dla ludzi.

I dlatego twierdzę że Kowalewski zagrał genialnie Zagłobę.

tomucho77

Zagłoba książkowy to niesamowicie inteligentna, błyskotliwa, charyzmatyczna postać. Najbardziej oczytana i wykształcona postać w Trylogii. Barwna, pełna sprzeczności i niesamowicie wyrazista. Kowalewski nie pokazał żadnej z tych cech poza błazenadą i....byciem jak zawsze Kowalewskim.

Poza tym Zagłoba to rębajło i zabijaka /jeśli trzeba/ Sienkiewicz pisał - "Zagłoba biegły bardzo w szermierce i do pojedynku z bratem szlachcicem wcale nie tchórz..." Czy w tym dziadowskim filmie "Zagłoba" choć raz trzyma szablę? A zdobycie chorągwi w filmie to już cyrk i kpina z Sienkiewicza...
To akurat wina durnia Hoffmana, który pewno sam nie czytał Trylogii...

Ale nie można mówić, że Kowalewski zagrał dobrze Zagłobę....Zagłoba w książce pił jak smok, ale nie można tylko na tym budować jego postaci.

A Kowalewski jest OK w Daleko od noszy, w filmach Barei, ale Zagłoba to nie jest rola dla niego. Nie ma aktora, który dobrze zagrałby Zagłobę...Zagłobę się czyta, a nie ogląda...

Tyle!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones