Wychowywana przez samotną matkę na modelową, nowoczesną kobietę, nastoletnia Hildegart jest uznaną autorką oraz ekspertką w dziedzinie kobiecej seksualności. Po osiągnięciu pełnoletności, próbuje wyzwolić się spod wpływu rodzicielki, która jednak nie chce dopuścić do utraty kontroli nad córką.
María, młoda pisarka, która właśnie została mamą, dowiaduje się o szokującym wydarzeniu: Francuzka utopiła w wannie swoje 10-miesięczne bliźniaki. Od tej chwili cień dzieciobójstwa prześladuje kobietę stając się jej obsesją.
Sześcioletnia Frida, po stracie matki, musi nauczyć się żyć z nowymi opiekunami. Wszystko się dzieje w błogiej, letniej scenerii katalońskiej prowincji.
Belén, narzeczona młodego hiszpańskiego dyrygenta filharmonii, znika bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. On szybko układa sobie życie z inną kobietą.