Małe miasteczko Brightridge czeka w te Święta Bożego Narodzenia niespodzianka. Tajemniczy renifer i dzielna dziewczynka wspólnie podejmują próbę uratowania ukochanego sklepu jej dziadka.
Młody farmer imieniem Lukas jest świadkiem tego, jak barbarzyńcy bezlitośnie mordują jego najbliższych. Żądny zemsty rusza śladem zbirów. Z czasem jego towarzyszami zostają najemnik Darius i smoczyca Siveth. Oto filmowe widowisko, które przenosi widzów do średniowiecznej nibylandii.
Król Gareth umiera, a jego wierny przyjaciel smok Drago wyrusza na poszukiwania następcy tronu. Możliwymi pretendentami stają się wnukowie władcy, rodzeństwo - Edric i Meghan.
Młody dziedzic odrzuca narzuconą mu drogę, aby stać się rycerzem i zamiast zgładzić smoka, który żyje w pobliskim lesie należącym do zamku, formuje z nim sojusz. Kiedy smok ujawnia zdradzieckie i mroczne intencje Królowej, która chce zniszczyć całe królestwo, dziedzic musi stawić czoła swoim największym strachom.
Sarah Cain, edytorka z dużego miasta, wyjeżdża do Pensylwanii na pogrzeb swojej siostry należącej do wspólnoty Amiszów. Wkrótce dowiaduje się, że stała sie prawną opiekunką jej pięciorga dzieci. Może w tej sytuacji przeprowadzić się do małego Lancaster County, pozostawić dzieci na pastwę losu lub zabrać je ze sobą. Decyduje się wrócić z siostrzeńcami do Portland, gdzie jak sądzi, mogą one zacząć nowe życie. Niebawem zdaje sobie jednak sprawę z faktu, iż dzieci czują się całkowicie zagubione w nowoczesnym świecie, a ona sama sprowadziła je tam z samolubnych powodów. Dochodzi do wniosku, że musi oddać im życie, jakie wiodły w świecie Amiszów. Dzięki temu poświęceniu, nauczy się kochać swoich siostrzeńców.
Wspaniała świąteczna bajka o przyjaźni czarodziejskiego renifera i małej łyżwiarki. 10-letnia Jessy jest pogrążona w rozpaczy, ponieważ jej najbliższy przyjaciel właśnie wyprowadził się z miasta. Chcąc pocieszyć dziewczynkę, ciotka Millie (Brenda Blethyn) opowiada jej cudowną i mądrą baśń. Katie, rówieśniczka Jessy, która żyła w innym miejscu i czasie, marzyła, że zostanie sławną łyżwiarką. Pewnego dnia, gdy ćwiczyła na lodowisku, poznała Otto Brewera, dawnego mistrza olimpijskiego, który zaproponował, że zostanie jej trenerem. Tak rozpoczęła się nauka Jessy. Niestety, ojciec dziewczynki niespodziewanie stracił pracę i rodzina musiała przeprowadzić się do większego miasta. Marzenia Katie legły w gruzach. W tym samym czasie na Biegunie Północnym elfy świętowały narodziny Blizzarda, małego renifera, który, jak się szybko okazało, miał trzy magiczne dary: potrafił latać, mógł stawać się niewidzialny i umiał zobaczyć, co kryje się w ludzkich sercach. Blizzard wyczuł smutek Katie i postanowił przyjść jej z pomocą... Tym uroczym filmem familijnym debiutuje LeVar Burton, który znany jest szerokiej widowni jako odtwórca roli Kunta Kinte w popularnym serialu Korzenie. Blizzard otrzymał nagrody na festiwalach w Heartland i Chicago. W obsadzie znalazły się takie sławy, jak dwukrotnie nominowana do Oscara Brenda Blethyn (Sekrety i kłamstwa, O mały głos, Duma i uprzedzenie), Christopher Plummer (Dolores, Drakula 2000, Piękny umysł, Aleksander) i Kevin Pollak (Ludzie honoru, Podejrzani, Jak ugryźć 10 milionów).