[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/66575/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":30,"rate":7.266666666666667,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/66575/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":15,"rate":6.933333333333334,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/66575/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":10,"rate":6.2,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/66575/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":2,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/66575/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
7,3
30 ocen pracy reżysera
Martin Šulík
Martin Šulík jest jednym z najbardziej znanych i lubianych reżyserów Słowackich. Studiował na Wydziale Filmu i Telewizji Wyższej Szkoły Sztuk Dramatycznych w Bratysławie. Pierwszy poważny sukces osiągnął jego film pt. "Staccato", który zyskał uznanie jurorów na festiwalu w Gijon, jednak największym jak dotąd sukcesem była dla Sulika nominacja do Oskara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" za nakręcony w 1992 r. "Všetko, čo mám rad " (Wszystko, co lubię). Głównym tematem filmów Sulika jest poszukiwanie własnej tożsamości, przywiązanie do wartości, tradycji miejsca swojego pochodzenia - w filmach swoich przedstawia w głównej mierze słowacką wieś i jej mieszkańców - będących ostoją cenionego przez reżysera systemu wartości i pozytywnych postaw zanikających w dynamicznie i agresywnie rozwijającym się współczesnym świecie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 października 1962

miejsce urodzenia: Żylina, Czechosłowacja , (obecnie Słowacja)

Konkurs Międzynarodowy
Zdobył Konkurs Międzynarodowy, 12 innych nagród i 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Uczy w szkole filmowej w Bratysławie, gdzie prowadzi zajęcia ze scenopisarstwa.
W 1986 roku ukończył reżyserię filmową i telewizyjną w Wyższej Szkole Sztuk Scenicznych w Bratysławie (Czechosłowacja, obecnie Słowacja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych