[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/176035/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":113,"rate":7.230088495575221,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,2
113 ocen gry aktorskiej
Martina Stella
Martina Stella urodziła się 28 listopada 1984 roku, niedaleko Florencji. Mieszkała razem z mamą - Biancą oraz siostrą Flavią w małym miasteczku Impruntea.
Martina była uczennicą szkoły o profilu socialno-psychologiczno-pedagogicznym, gdzie jej ulubionymi przedmiotami były: język włoski oraz filozofia, nie przepadała natomiast za matematyką.
Lekcje aktorstwa pobierała w szkole profesora Massimo Muttioli w Tavarnuzze (Florencja).
Mając 10 lat Martina promowała obuwie GIG'a "Lelly Kelly". Należała do agencji modelek - "Casting Model" jedynie po to, by zapłacić za skuter.
Swój filmowy debiut zaliczyła w 2001 roku we wloskim filmie "L'ultimo bacio" w reżyserii Gabriela Muccino. Tego samego roku wystąpiła w teledysku do filmu Carmen Consoli, a w maju w teledysku Daniela "Imparando".
Od grudnia 2002 roku aktorkę można podziwiać na deskach teatru w Mediolanie w sztuce "Aggiungi un posto a tavola".
Jako pierwsza włoska aktorka widniała na okładce "Cosmopolitan" z lutego 2003 roku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 listopada 1984

miejsce urodzenia: Florencja, Włochy

Uczyła sie aktorstwa w szkole Massima Muttioli'ego w Tavarnuzze (Florencja, Włochy).
Martina Stella była zaręczona z Lapo Elkannem, wnukiem legendarnego Giovanniego Agnelliego właściciela firmy Fiat. Para rozstała sie w 2005 roku po tym jak znaleziono Elkana bliskiego śmierci po zażyciu mieszkanki narkotyków.
Ma młodszą siostre Flavię.