Michael BayI

Michael Benjamin Bay

6,4
6 178 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Bay

a jednak jego filmy zarabiają ogromne pieniądze. To oznacza, że ludzie chcą oglądać jego filmy. Sam chodzę do kina na jego widowiska. Oglądając serię transformers oczekuję poscigów, wypadków, wybuchów itp. Nie oczekują aktorstwa jak z "The Hours".

Unibet_78

Przecież tak jest od zawsze, że efekciarskie filmy zarabiają najwięcej. Ludzie najczęściej chodzą do kina ma akcyjniaki, pościgi, itp. Fakt, przeważnie nie oczekuje się od filmów Baya wielkiego aktorstwa, ale powinno się oczekiwać jakiegokolwiek, a i o to ciężko u Michaela. Jemu nawet robienie wielkich widowisk z masą efektów nie wychodzi.

RustyRyan

No nie wiem czy nie wychodzi... spójrz na dochody.

Unibet_78

A więc dochody świadczą o klasie reżysera? Czyli Leone jeat gorszy o kilka klas od Baya? Rozumiem, że Michael chce robić filmy widowiskowe, takie też są potrzebne, ale i w takich produkcjach nie można zgubić filmowej esencji, a niestety Bay to robi. Nie jest to reżyser z wielkim warsztatem, a że zarabia tyle, ile zarabia, no cóż - od zawsze akcyjniaki są najlepszym źródłem dochodów w kinie.

RustyRyan

Ale ja nigdzie nie pisałem o klasie reżysera. Piszę o tym, że tylu ludzi go hejtuje, a jego filmy zarabiają ogromne pieniądze zatem... całe to stado hejterów jest trochę niepoważne, bo też zapewne dokładają się do dochodów filmu. Tym bardziej, pisząc np.: "Transformers był ok, dwójka do bani, trójka to porażka.... i pretensje do Baya, że reżyserował...." - pytanie zatem, co powoduje, że ludzie go hejtują np po 2 filmie i negują jego jakikolwiek zmysł do akcyjniaków, po czym idą na 3 część i znowu robią to samo. Rozumiem? Zastanawia mnie po prostu debilizm tych ludzi. Ja idąc na Transformers do kina wiedziałem na co idę i czego mam się spodziewać. I tyle.

Unibet_78

No są tacy ludzie, którzy oglądają wszystkie filmy danego reżysera tylko po to, żeby mieć więcej powodów na obrażanie go, ale nie można zapominać o tych, którzy oglądając Baya chcą wreszcie dostrzec coś ciekawego lub ci. Ja Michaela staram się unikać, jednak dość często się na niego natykam, co jakoś bardzo mnie nie cieszy, bo nie lubię oglądać jego filmów. Pozdrawiam.

RustyRyan

Spoko, jak najbardziej szanuję Twój gust, Twoje podejście. Ja osobiście wolę dramaty, kryminał, ale blockbustery też oglądam ;)

Unibet_78

Człowiek by ześwirował, jakby się zamknął do kilku gatinków. Trzeba obejrzeć coś "innego", czysto dla rozrywki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones