[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/57375/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":35,"rate":6.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,4
35 ocen gry aktorskiej
Neda Arnerić

Jugosowiańska aktorka kinowa i telewizyjna. Zadebiutowała na ekranie w wieku 13 lat. Popularność w ojczystym kraju zawdzięcza roli dojrzewającej nastolatki w melodramacie "Dziewczyna w parku" [ 68 ]. W 1977 r. zdobyła na festiwalu filmów jugosłowiańskich w Puli nagrodę za najlepszą kobiecą kreację w obrazie "Stań prosto, Delfino".

W latach 70-tych zrobiła międzynarodową karierę, grając w filmach włoskich, francuskich, angielskich, niemieckich i amerykańskich. Rozgłos na Zachodzie przyniósł jej udział w kryminale "Shaft w Afryce" [73], gdzie jako pierwsza biała kobieta w dziejach Hollywood zagrała scenę erotyczną z czarnoskórym aktorem.

W ostatnich latach zajęła się się karierą polityczną. W roku 2000 została wybrana deputowaną do serbskiego parlamentu.

Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 15 lipca 1953

data śmierci: 10 stycznia 2020

miejsce urodzenia: Knjażewac, Jugosławia , (obecnie Serbia)

wzrost: 170 cm

trzykrotnie zamężna: 1. Dejan Karaklajić (rozwód); 2. Rade Marković (rozwód); 3. Milorad Meštrović (1983 - 2018, jego śmierć)
W 1980 roku ukończyła studia w zakresie historii sztuki na Wydziale Filozofii Uniwersytetu w Belgradzie w Belgradzie (Jugosławia, obecnie Serbia).
Zmarła w Belgradzie (Serbia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Świetna rola w Shaft in Africa, bardzo podniecająca babka :)

    • Bardzo ladna, widzialem ja w filmie Shaft w afryce;] niesamowita;p ale chyba glownie grala w erotycznych filmach hehe