Neill Blomkamp

7,7
2 145 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Neill Blomkamp

Wróżę sukces w Hollywood, bo dotychczasowe filmy pokazują, że człowiek ten nie ma nic wartościowego do powiedzenia. Jedynie Dystryktowi można przyznać, że powstał na podstawie ciekawego pomysłu. Z realizacją gorzej. Elizjum to kino miejscami niesmaczne. Chappie? Przez cały seans miałem przed oczami Ex-machinę, która w może inny sposób, ale też porusza temat sztucznej inteligencji. Chappie nie sięga Ex-machinie do pięt. Wszystkie filmy Blomkampa (łącznie z Tempbotem) są mierne w warstwie fabularnej, nic nie przekazują, nie skłaniają do refleksji. Po seansie nie da się powiedzieć o czym ten film był i jaki był w nim przebieg akcji. Łączy je kiepskie aktorstwo i maniakalne trzymanie się jednego szablonu robota. Jestem niemal pewien, że do Aliena też go wciśnie.

użytkownik usunięty
agrutko

Według mnie i tak sprawdziłby się w obcym idealnie bo tamta seria bazuje dużo na klimacie i aspekcie technicznym a Blomkamp w tym ociera się o geniusz. Gorzej u niego jest z fabułą i operowaniem tymi samymi szablonami ale wcześniej to były jego filmy autorskie a przy obcym musiałby się dostosować bardziej do istniejącej już franczyzy i obowiązujących w niej zasad, także rozwiązań fabularnych i doboru aktorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones