Fanny (Lilith Grasmug), 17-letnia studentka z Francji, wyjeżdża na wymianę do Niemiec. W Lipsku poznaje swoją korespondencyjną przyjaciółkę Lenę (Josefa Heinsius), która jest w jej wieku i jest już całkowicie zaangażowana w działalność polityczną. Aby jej zaimponować, nieśmiała Fanny wymyśla sobie inne życie, ale szybko wpada w pułapkę swojego oszustwa.
Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Simon i Helen postanawiają sprzedać nieużywaną piwnicę w swoim domu. Mężczyzna, który ją kupuje ma burzliwą przeszłość, a spotkanie z nim zamieni życie pary w koszmar. Bezradni wobec prawa i uciążliwego lokatora Simon i Helen zrobią wszystko, żeby ochronić siebie i nastoletnią córkę przed rozgrywającym się w ich domu dramatem.
Załoga supernowoczesnego okrętu podwodnego wykonuje misję wojskową u wybrzeży Syrii. W pewnym momencie specjalista obsługi sonaru melduje niezidentyfikowany dźwięk dobiegający z morskich głębin.
Maureen posiada zdolności mediumiczne, za pomocą których próbuje uzyskać kontakt ze zmarłym bratem. Niebawem dziewczyna zaczyna dostawać tajemnicze wiadomości.
Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia. Jako zamężna kobieta z dwójką dzieci dzieli swój czas między rodzinę, byłych uczniów i zaborczą matkę. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety. Mierząc się z tą narzuconą jej wolnością, Nathalie musi na nowo ułożyć swoje życie.
U progu XXI wieku Tao wychodzi za przyjaciela, Zhanga. Kilkanaście lat później ich mieszkający w Australii syn, Dollar, nie czuje żadnego związku z Chinami, swoim miejscem urodzenia.
Paul nie widzi świata poza muzyką. Jest młodym paryskim DJ-em, który rozpoczyna karierę w tym samym czasie co duet Daft Punk. Żyje pełną piersią: kluby, imprezy, podróże, pierwsze miłości, seks, narkotyki i szaleństwa młodości. Jednak to muzyka jest dla Paula wszystkim – jedyną miłością, prawdziwą pasją, sposobem na zabawę, szczęście i spełnienie. Na fali popularności nowego klubowego brzmienia szybko zyskuje rozgłos, a jego życie zmienia się w nieustająca imprezę. Kolejne romanse, kolejne kluby, kolejne próby pozostania wiernym sobie i swojej pasji – po latach Paul wciąż nie widzi świata poza muzyką. Świat muzyki przestał jednak zauważać jego.
Nieświadomi zbliżającej się Wielkiej Rewolucji monarchowie opływają w dostatki. Służąca Marii Antoniny zafascynowana swoją królową, zdolna jest do wszelkich poświęceń.
Podczas szkolnej wywiadówki Agathe poznaje Patricka, który swoją hałaśliwością i brakiem manier wzbudza w niej natychmiastową niechęć. Mężczyzna okazuje się ojcem najlepszego przyjaciela jej syna...
Arthur decyduje się jechać do Stanów, by odzyskać ukochaną. Na lotnisku, w nietypowych okolicznościach, poznaje Emilie. Nie zdaje sobie sprawy, że atrakcyjna współpasażerka jest ściganą przez policję złodziejką dzieł sztuki.
Agnes Varda, francuska reżyserka, odkrywa na nowo swe wspomnienia: dorastanie w Belgii, życie w Siete, Paryżu i Noirmoutier, poznawanie fotografii, tworzenie filmów, wychowywanie dzieci, śmierć męża, wkraczanie w okres starości. Pomagają jej w tym stworzone przez nią dzieła, domowe nagrania oraz wywiady. Jak ludzie się starzeją? Czy radzą sobie z utratą kogoś bliskiego? Czy mogą pozostać kreatywni? Ile wspomnień pozostaje im w pamięci?