Piotr Borowiec

[{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/8948/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":240,"rate":7.720833333333333,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/8948/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":34,"rate":6.676470588235294,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/8948/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":11,"rate":8.818181818181818,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,7
240 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Piotr Borowiec
 • Najlepszy ze wszystkich lektorów, uwielbiam jego głos, jest tak neutralny, że nieraz praktycznie nie słychać jak by ktoś podkładać tekst, wszystko jakby zlewa się z oryginałem, a to już po prostu jest mistrzostwo. Zupełnie nie przeszkadza w żadnym filmie, wręcz nieraz podnosi jego wartość. Szkoda że nigdzie nie ma jego zdjęcia, bo jestem bardzo ciekawa jak wygląda właściciel tak cudownego głosu.

 • użytkownik usunięty

  dkf jak najbardziej się z tym zgadzam obok macieja gudowskiego jest najlepszy.nikt nie dorówna tej dwójce.

 • dkf Podpisuję się pod tym.

 • użytkownik usunięty

  rado_filmaniak ja również się zgadzam

  Pulp Fiction w jego wykonaniu to poezja. Gość potrafi powiedzieć "k***a", "skur****n" i nie boi się tych pięknych słów jak wielu kolegów po fachu a do tego jest niezauważalny a to jest niesamowicie istotne u lektora - najgorszy jest lektor co przerobił Zabójczą Broń do TCM i chyba Dzień Próby - gościowi należy się lincz za zbezczeszczenie takich filmów

 • Fakt, on się jakoś bardziej nadaje do ostrzejszych wersji tłumaczeń niż niektórzy :) Jak usłyszałam fragment "Killa Billa" w wykonaniu Szydłowskiego, to aż mi w uszach zaświdrowało - cholernie nie pasuje.

 • kucykpony Zgadzam się, Szydłowski kompletnie nie pasuje do Takich filmów akcji, sensacji, thrillerów, a już nie daj Boże horrorowy. Ma po prostu zbyt spokojną dykcję, swoim głosem spowalnia tempo filmu, lepiej się za to sprawdza w filmach przyrodniczych, komediach, dramatach, albo familijnych. Do mocniejszych filmów najlepiej pasuje Borowiec, Knapik i Łukomski. A do lekkich filmów Szydłowski jak najbardziej.

 • dkf Już pomijając że to jeden z lepszych lektorów w Polsce co już zostało wyżej powiedziane, dopowiem że cenię go sobie szczególnie za narrację do serialu pod tytułem "Szadoki i Wielkie Nic". Znakomicie tam intonował i akcentował, wpasował się w specyficzny klimat serialu rewelacyjnie. Inna sprawa że dialogi do Szadoków są genialne a to mu tylko pomogło. Lepiej nawet się spisał niż oryginalny francuski narrator.

 • dkf Moim zdaniem jest najlepszy obok Macieja Gudowskiego i Andrzeja Matula. Ta trójka to mistrzostwo. A, i jeszcze Grzegorz Pawlak.

 • dkf no już dodali jego zdj na filmwebie,to wreszcie możesz zaspokoić ciekawośc swoja jak wygląda :D

 • dj_carlos Dzięki za powiadomienie, moja ciekawość została zaspokojona :) . Jak teraz popatrzyłam to w googlach też wyświetla kilka jego zdjęć i nawet jest jakiś wywiad.
  Niezmiennie go uwielbiam.

 • dkf Słowa "nie przeszkadza" trochę psują efekt - "podnosi jego wartość" to jest sedno. Lektor Piotr Borowiec PODNOSI WARTOŚĆ FILMU. Dla mnie znacznie.

 • dkf Ze względu na tembr głosu bardzo dobrze nadaje się do ciężkich, "mrocznych" filmów - thrillery, sensacyjne, horrory, itp. Natomiast nie bardzo wyobrażam sobie kina familijnego w jego wydaniu :)

 • kucykpony O tak, jestem tego samego zdania.