Piotr Borowiec

7,7
294 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Piotr Borowiec

Najlepszy ze wszystkich lektorów, uwielbiam jego głos, jest tak neutralny, że nieraz praktycznie nie słychać jak by ktoś podkładać tekst, wszystko jakby zlewa się z oryginałem, a to już po prostu jest mistrzostwo. Zupełnie nie przeszkadza w żadnym filmie, wręcz nieraz podnosi jego wartość. Szkoda że nigdzie nie ma jego zdjęcia, bo jestem bardzo ciekawa jak wygląda właściciel tak cudownego głosu.

użytkownik usunięty
dkf

jak najbardziej się z tym zgadzam obok macieja gudowskiego jest najlepszy.nikt nie dorówna tej dwójce.

dkf

Podpisuję się pod tym.

użytkownik usunięty
rado_filmaniak

ja również się zgadzam

Pulp Fiction w jego wykonaniu to poezja. Gość potrafi powiedzieć "k***a", "skur****n" i nie boi się tych pięknych słów jak wielu kolegów po fachu a do tego jest niezauważalny a to jest niesamowicie istotne u lektora - najgorszy jest lektor co przerobił Zabójczą Broń do TCM i chyba Dzień Próby - gościowi należy się lincz za zbezczeszczenie takich filmów

Fakt, on się jakoś bardziej nadaje do ostrzejszych wersji tłumaczeń niż niektórzy :) Jak usłyszałam fragment "Killa Billa" w wykonaniu Szydłowskiego, to aż mi w uszach zaświdrowało - cholernie nie pasuje.

kucykpony

Zgadzam się, Szydłowski kompletnie nie pasuje do Takich filmów akcji, sensacji, thrillerów, a już nie daj Boże horrorowy. Ma po prostu zbyt spokojną dykcję, swoim głosem spowalnia tempo filmu, lepiej się za to sprawdza w filmach przyrodniczych, komediach, dramatach, albo familijnych. Do mocniejszych filmów najlepiej pasuje Borowiec, Knapik i Łukomski. A do lekkich filmów Szydłowski jak najbardziej.

dkf

Już pomijając że to jeden z lepszych lektorów w Polsce co już zostało wyżej powiedziane, dopowiem że cenię go sobie szczególnie za narrację do serialu pod tytułem "Szadoki i Wielkie Nic". Znakomicie tam intonował i akcentował, wpasował się w specyficzny klimat serialu rewelacyjnie. Inna sprawa że dialogi do Szadoków są genialne a to mu tylko pomogło. Lepiej nawet się spisał niż oryginalny francuski narrator.

dkf

Moim zdaniem jest najlepszy obok Macieja Gudowskiego i Andrzeja Matula. Ta trójka to mistrzostwo. A, i jeszcze Grzegorz Pawlak.

dkf

no już dodali jego zdj na filmwebie,to wreszcie możesz zaspokoić ciekawośc swoja jak wygląda :D

dj_carlos

Dzięki za powiadomienie, moja ciekawość została zaspokojona :) . Jak teraz popatrzyłam to w googlach też wyświetla kilka jego zdjęć i nawet jest jakiś wywiad.
Niezmiennie go uwielbiam.

dkf

Słowa "nie przeszkadza" trochę psują efekt - "podnosi jego wartość" to jest sedno. Lektor Piotr Borowiec PODNOSI WARTOŚĆ FILMU. Dla mnie znacznie.

dkf

Ze względu na tembr głosu bardzo dobrze nadaje się do ciężkich, "mrocznych" filmów - thrillery, sensacyjne, horrory, itp. Natomiast nie bardzo wyobrażam sobie kina familijnego w jego wydaniu :)

kucykpony

O tak, jestem tego samego zdania.

dkf

Też go uwielbiam według mnie to jedyny normalny w głosie lektor i jego głos w filmach brzmi tak poważnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones