Piotr Sułkowski 

6,3
14 ocen pracy reżysera
Piotr Sułkowski
Ukończył Etnologię i Antropologię Kultury na UW oraz Reżyserię Filmową w PWSFTVIT w Łodzi.

Opowiada o śmierci i miłości zarówno w filmach fabularnych, jak i w dokumentach. Te klasyczne tematy traktuje równocześnie z powagą dorosłego i fascynacją dziecka. Jego nie koniecznie "politycznie poprawne", niepokojące filmy próbują odpowiedzieć na pytanie o Prawdę, choć niekiedy bardzo mroczną. Główny atut filmów Sułkowskiego nie leży w historiach, które opowiada na ekranie, ale na analizie ludzkiej duszy i tego, co kieruje ludzkimi wyborami. Sceneria filmów zawsze oddaje stan wewnętrzny postaci, podczas gdy subtelna kompozycja, głębia planu, zestawienie ujęć i ruch kamery sugerują istnienie równoległej rzeczywistości, zbliżonej do rzeczywistości snu.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 września 1983

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

Ukończył Etnologię i Antropologię Kultury na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie (Polska) oraz Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska).
Stypendysta programu "Młoda Polska" (2015). Laureat nagrody im Wiesława Nowickiego (2015) oraz nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

XD

Jest szansa na fajny projekt ,jednakże potrzebne są fundusze do jego realizacji . Bardzo prosimy o wsparcie finansowe lub udostępnienie :) Każdy gest pomocy na wagę złota !!! Z góry dziękujemy :)

#adamworonowicz #joannakulig #play #wspieramkulture...

Brakuje najnowszego filmu. "Rozmowa", 16-minutowy dokument z tego roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones