[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/134476/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"scenariuszy"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/134476/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"pracy reżysera"}}]
8,0
1 ocena scenariuszy
Pjer Žalica
Urodził się w Sarajewie w 1964 roku. Reżyser i scenarzysta. Ukończył wydział reżyserii Akademii Sztuk Dramatycznych w Sarajewie i kurs pisania scenariuszy i produkcji filmowej w Międzynarodowej Szkole Filmowej "Groznjan". Jest laureatem licznych nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, otrzymał m.in. Europejską Nagrodę Filmową. Jego debiut fabularny "Gori vatra/Fuse" został znakomicie oceniony w kraju i za granicą.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 maja 1964

miejsce urodzenia: Sarajewo, Jugosławia , (obecnie Bośnia i Hercegowina)

Był członkiem jury w konkursie "Nowe Filmy, Nowi Reżyserzy" na 21 Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w 2005 roku.

forum osoby Pjer Žalica

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum