Queen Latifah

Dana Elaine Owens

7,6
7 773 oceny gry aktorskiej
Jest uznawana za jedną z najlepszych kobiet na światowej scenie hip-hopowej. Jej ojciec i starszy brat byli policjantami. Jako osiemnastoletnia dziewczyna zaistniała w świecie muzycznym wydając swój pierwszy singiel "Wrath of My Madness". W 1991 roku zadebiutowała w filmie Spike'a Lee pt. "Jungle Fever". W 1995 roku jej brat zginął w wypadku motocyklowym (motor był podarunkiem od niej dla brata, Queen Latifah ciągle nosi na szyi kluczyk od owego motocykla).
W 1996 roku została aresztowana za napad na fotografa oraz za posiadanie naładowanej broni oraz marihuany.
Występowała na dużym ekranie u boku wielkich gwiazd Hoolywood, jak również prowadziła swój własny telewizyjny show "The Queen Latifah Show" (1999).
Od dzieciństwa spędzonego w murzyńskim getcie w Newark wmawiano mi, że czarna kobieta musi być szczupła i zgrabna, jeśli chce osiągnąć sukces - wspomina. Jako ze tata małej Elaine był policjantem, nigdy nie zadawała się z młodzieżowymi gangami, a przez to była niezbyt lubiana. Jako 18-latka wydała debiutancki singiel "Wrath of My Madness", a wkrótce potem płytę "All Hail the Queen". To wtedy zaczęła mówić o sobie Queen Latifah. Na wielkim ekranie debiutowała w 1996 roku rolą w "Desperatkach". Widzieliśmy ją także w "Pełni życia", "Kuli","Kolekcjonerze kości" i "Wszystko sie wali". Za rolę strażniczki więziennej Mamy Morton w musicalu "Chicago" otrzymała nominację do Oscara.