Raymond Chandler

Raymond Thornton Chandler

[{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/13101/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":114,"rate":7.9035087719298245,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":true,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/13101/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":41,"rate":8.268292682926829,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/13101/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":3,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,9
114 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Raymond Chandler
  • 'Długie pożegnanie', 'Głęboki sen' i 'Topielica'. Genialny klimat noir który wylewa się z kartek i to moje chorobliwe wyobrażenie Marlowe'a jako Bogarta :) 'Topielicę' właśnie skończyłem czytać i w przeciwieństwie do poprzednich książek miałem chwilami problem z ogarnięciem wydarzeń, mam też dziwne przeczucie że Chandler zagmatwał w niej akcję aby ukryć pewne naciągane elementy... ale to przy następnym czytaniu wyjdzie.
    'Double Indemnity', scenariusz spod jego pióra, też wielkim filmem jest.