Richard KellyII

James Richard Kelly

7,7
319 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Richard Kelly

czy Donnie Darko to naprawdę arcydzieło, które mu wyjątkowo wyszło i nad którym trzeba się chwilę zastanowić, czy może po prostu debilna, bezsensowna wizja reżysera. Hmmmmmm...

Vaylander

Może miał farta bo 2 następne są nieoglądalne wręcz. W obu miał jakiś pomysł, ale zupełnie moim zdaniem nie wyszło.

Vaylander

Ten film jest o niczym. I nawet nie ma się nad czym zastanawiać, bo film nie ma sensu.

qqryqu

Bez jaj. Normalna wersja jest genialna i wieloznaczna, ale jeśli chcesz koniecznie "sensu" to obejrzyj sobie wersję reżyserską. Tam jest wszystko czarno na białym i zwyczajnie NIE DA się tego nie zrozumieć.

Swoją drogą właśnie wersja reżyserska udowadnia, że Donnie wyszedł Richardowi Kelly'emu niechcący i ten gość nie jest nadzwyczajnym reżyserem, niestety.

Bernierdh

błąd mówisz

Bernierdh

Bernierdh, mam bardzo podobną opinię. :)

Vaylander

Nie uwierzysz, ale weszłam tu, by napisać dokładnie takie zdanie. Słowo w słowo.

Vaylander

Naprawdę nie rozumiem takich komentarzy , to że następne jego filmy są co najwyżej średnie nie umniejsza to przecież jakości Donnie Darko .

Vaylander

Miał zaledwie 26 lat jak go nakręcił.

Czytałem wywiady z nim bo przeprowadzałem dochodzenie w sprawie tego filmu jakiś czas temu i podobno Kelly po nakręceniu filmu nie mógł znaleźć sponsorów do reklam i do promowania filmu. Dlatego Donnie wszedł do kin na krótki czas i został szybko zdjęty, jego legenda dopiero zaczęła się tworzyć jak wyszedł na płyty DVD.
Z wywiadów można było wyczytać duże zgorzknienie i rozczarowanie tym jak się sprawy potoczyły i wydaje mi się że Kelly bardzo dużo włożył w ten film tworząc go na takim poziomie w tak młodym wieku, nawet pomijając zawiłości scenariuszowe.

A jeśli o nie chodzi to jest to arcydzieło jak dla mnie, szkoda że Kelly poświęcił wszystko dla tego filmu i został "opluty" przez przemysł bo spokojnie mógłby być dzisiaj drugim Night'em Shyamalan'em ale niestety to sprawiło że chyba coś w nim umarło, czasem tak jest. Wystarczy poczytać wywiady/bioografie Michaela Cimino I, który stwierdził że po Łowcy Jeleni on to pierdzieli bo za dużo mu się ciemności wlało przez kołnierz, może podobnym perfekcjonistą jest Kelly. Nie robiącym filmu tylko aby budżet się zgadzał. Szkoda.

KiziorEx

Słuchając tego jak opowiada o "Southland Tales" to w drugi projekt też włożył sporo serducha. Po premierze wydał trylogię komiksowych prequeli, w planach była też wersja reżyserska, ale finansowa klapa filmu wybiła mu ten pomysł z głowy. Kelly chyba źle mierzy siły na zamiary, bo "Southland Tales" wygląda strasznie tandetnie, ale może (jak z "Blade Runnerem") docenimy tą stylistykę po latach. Co do fabuły to widzę po forum, że nie tylko ja mam problem z jej odczytaniem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones