Rob BrownVI

7,0
2 350 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rob Brown

Fajny aktor :)

użytkownik usunięty

Podobała mi sie jego rola Jamala w "szukając siebie"..tak przekonywująco zagrał :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Błagam - "przekonująco". Obejrzeć film o magii słowa i nadal kaleczyć ojczysty język.

użytkownik usunięty
szaleniec16

http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/savoir-vivre/czy-mozna-powiedziec-przekonywuj acy,92_38338.html

No jest to niepoprawne sformułowanie, lecz jednak bardzo popularne nadal, wątek pisany był jakieś 6 lat temu i widocznie nie zwróciłam na to uwagi.

Jest niepoprawne wedle treści zwartych w artykule pod linkiem, który wstawiłaś. "Przekonywujący" to paskudna nie wiadomo skąd wzięta zbitka słów "przekonywać" i "przekonujący". Jest wysoce niepoprawna i skrajnie irytująca, jak, nie przymierzając, "wziąść" czy "włanczać".

użytkownik usunięty
szaleniec16

ta forma dosyć często także pojawia się w mediach, prezenterzy radiowi czy telewizyjni sami sie na tym łapią, używając jej.

jak równiez pisanie tą zamiast tę ;)

Co nie zmienia faktu, że jest niepoprawna.

Z "tę" i tą" zawsze miałem problemy, ale to, że wyłapałaś u mnie babola, nie zmienia faktu, że użyłaś tragicznie niepoprawnego wyrażenia

użytkownik usunięty
szaleniec16

Jest no i co z tego ? mam ci sie tu bić w piersi, że napisałam taką formę 6 lat temu


Więc moja rada skoro sam strzelasz też tragiczne byki, nie zgrywaj polonisty :0

Rob Brown świetnie wypadł w "Szukając siebie". Miał wtedy rzeczywiście 16 lat. Szkoda tylko, że tak mało grał w następnych latach. W zasadzie żadnych znaczących ról. Trochę zmarnowany potencjał.

użytkownik usunięty
Ahmed_1

tez tak uważam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones