Aleksandra Sasha Strunin

Sasha Strunin

biografie

(1)
 •   Aleksandra "Sasha" Strunin (ur. 27 października 1989 w Sankt Petersburgu) jest wokalistką  zespołu "The Jet Set". Z pochodzenia jest Rosjanką.
  Urodziła się w rodzinie artystycznej. Jej dziadek był reżyserem, babcia aktorką, a rodzice są śpiewakami operowymi. Pierwsze dwa lata swojego życia spędziła na Ukrainie u swojej babci. Następnie wraz z rodzicami, którzy otrzymali kontrakt w Teatrze Wielkim w Poznaniu, przeprowadziła się do Poznania, gdzie aktualnie mieszka. Uczęszczała do X Liceum Ogólnokształcącym im. Przemyśla II w Poznaniu.
     Gdy miała 15 lat uczestniczyła w programie "Idol". Była bardzo blisko wejścia do finałowej dziesiątki. W grudniu 2005 16-letnia wówczas wokalistka pierwszy raz stanęła przy mikrofonie w studiu i nagrała utwór "How many people". Drugi utwór nagrany przez Sashe Strunin, "Just Call Me", dostał się do finału festiwalu Sopot Festiwal 2006. W 2007 roku trzeci singel piosenkarki "Time To Party" wziął udział w polskich preselekcjach piosenki Eurowizji i wygrał konkurs.
  Na początku stycznia 2008 ukazał się teledysk do piosenki "Beating of your heart", nagrany w Hiszpanii. W 2008 roku wzięła udział w reality show "Big Brother 5".
    Gdy wchodziła do Domu Wielkiego Brata oznajmiła, ze pobyt w programie traktuje jako wspaniała przygodę oraz, że traktuje udział w programie "Big  Brother" jako odpoczynek przed maturą.

opinie i nagrody
multimedia
 • galeria
 • wideo