Taís Bianca Gama de Araújo

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/382653/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":5,"rate":9,"desc":"ocen"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":true,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/382653/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":9,"desc":"oceny"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/382653/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":9,"desc":"oceny"}}]
9,0
5 ocen gry aktorskiej
Taís Araújo

Taís Bianca Gama de Araújo urodziła się 25 listopada 1978 roku w Rio de Janeiro.
Po raz pierwszy pokazała się w telwizji mając zaledwie osiem lat. Grała wówczas Vivian w filmie "Angel malo".
Ponownie, po kilku latach "abstynencji aktorskiej", pojawiła się w serialu "Tocaia Grande".
W 1996 roku została ona główną bohaterką telenoweli "Xica da Silva". Ponieważ Taís była niepełnoletnia, ekipa musiała poczekać do "osiemnastki" dziewczyny, aby nagrać z nią sceny rozbierane, gdyż takie są wymogi cenzury w Brazylii.
Zanim Araújo stała się sławna, odegrała jescze kilka ról. Jednak dopiero "Barwy grzechu" sprawiły, że zaczęto o niej słyszeć.
W latach 90-tych, jako nastolatka, Taís pracowała z Reynaldo Giannechini na długo, zanim wystąpiła w operze "Da Cor do Pecado". Wówczas, razem z innymi modelkami pozowała do zdjęć oraz reklam.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 listopada 1978

miejsce urodzenia: Rio de Janeiro, Brazylia

wzrost: 163 cm

mąż Lázaro Ramos (od 25.11.2005), syn João Vicente (ur. 2011)
Po występie w serialu "Da Cor do Pecado" w 2004 roku, była pierwszą czarnoskórą aktorką, która zagrała główną rolę w operze mydlanej produkcji brazylijskiej.
Miała jedynie 17 lat kiedy wystąpiła w "Xica da Silva" (1996). Z powodu niepełnoletności, ekipa musiała poczekać z nakręceniem jej rozbieranych zdjęć, aż do jej osiemnastych urodzin (wymogi cenzury w Brazylii).
Ma starszą siostrę Cláudię.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych