Terry Gilliam

Terry Vance Gilliam

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":3709,"rate":8.069021299541655,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":2445,"rate":8.359918200408998,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":1394,"rate":7.873744619799139,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":5,"name":"productionDesigner","above5p":false,"career":{"name":"scenograf"},"ranking":{"name":"Scenografii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/productionDesigner"},"rating":{"count":65,"rate":7.953846153846154,"desc":"ocen","profession":"scenografii"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":48,"rate":8.6875,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":48,"rate":7.854166666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":29,"rate":7,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":24,"rate":8.75,"desc":"oceny","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":4,"name":"music","above5p":false,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":9,"rate":8.555555555555555,"desc":"ocen","profession":"muzyki"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":5,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,1
3 709 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Terry Gilliam
 • To jest człowiek, który nie ma zahamowań. Burton zajmuje wysokie miejsca i modnie jest powiedzieć, że się go lubi, ale w porównaniu z Gilliamem ma wyobraźnię katatonika. Może nie zawsze jego fylmy wypalają, może nie zawsze są to tryumfy, ale ma u mnie ogromnego plusa właśnie za to - że nie patrzy, co się podoba, że nie stroi się w pop - jest jaki jest.

  Tak mi tylko przeszedł przez głowę.

 • użytkownik usunięty

  Platton Co ty piexrzysz człowieku? :D

 • Platton W sumie obie postacie są bardzo podobne i obie stoją u mnie na najwyższej półce. W sumie kino bez Burtona to nie byłoby to samo, tak jak kino bez Gilliama. :)

 • Platton nie rozumiem jak można porównywać te obie postacie. każda jest z nich inna, i każda wniosła do kina coś innego. i bez jednego i bez drugiego świat straciłby coś bezpowrotnie. to tak jakby porównywać Guns N' Roses do Michaela Jacksona... ehhhhh.....

 • Assapan1991 Nie. To tak, jakby porównywać Slayera z Anthraxem. Jedni są geniuszami w swojej dziedzinie, drudzy po prostu grają nie najgorszy metal. Gilliam ma oczywiście sporo wad, ale filmy Burtona są zdecydowanie bardziej ugłaskane (zwłaszcza ostatnia "Alicja").

 • Platton ;)

 • Platton Butron jak dla mnie jest bardziej mroczny, Gilliam za to bardziej uderza w baśniowość (choć też nie zawsze).

 • Platton Obaj to dobrzy reżyserzy ja bym chciał aby zrobili jakiś film razem byłby zarazem mroczny tak jak Edward Nożycoręki i bajkowy jak Alicja z .. oraz śmieszny jak Żywot Briana i zaskakujący jak 12 małp. Zastanawialiście się jaki film by powstał jak by obaj panowie go kręcili to by była perełka filmowa.

 • Lobo2008 Wyszedłby rzyg, bo Gilliam nienawidzi Burtona. Sorry.

  PS Naprawdę mrocznym filmem z filmografii obydwu panów jest dla mnie "Brazil" Gilliama - coś pomiędzy "Rokiem 84'" Orwella a "Sensem życia wg Monty Pythona" - nie do końca kumam, dlaczego "Edward" jest uważany za takowy (lubię go, to film mojego dzieciństwa, ale jest za bardzo bajkowy).

 • Platton Obaj niestety najlepsze czasy mają dawno za sobą. Może w duecie wrócili by z czymś niezapomnianym?

 • Platton Burton to ciapciak nic więcej 2 filmy reszta to rynsztok dla pseudo intelektualistów którzy muszą powiedzieć Burton i Jazz w tym samym zdaniu, żeby koledzy wiedzieli, że te yntelektualista.
  Buton to Edward, Sok