Theo van Gogh II

Theodoor van Gogh

7,5
4 oceny pracy reżysera
Theo van Gogh II
Holenderski reżyser filmowy Theo van Gogh był prawnukiem brata Vincenta van Gogha. Zdobył rozgłos krytykując świat muzułmański. W jednym z ostatnich filmów ["Poddanie" ("Submission")] przedstawił historię muzułmanki, która była poniżana przez swojego męża. Bohaterka "Poddania" w końcu została ukarana za zdradę małżeńską. Po emisji tego filmu w telewizji van Gogh otrzymał pogróżki. Reżyser lekceważył je, ponieważ uważał, że najlepszą ochroną jest jego film. Niestety 2 listopada 2004 świat obiegła wiadomość o zastrzeleniu van Gogha przez działacza grupy islamskiej. Holender za swoje poglądy zapłacił życiem, a jego zabójstwo zostało określone mianem aktu terrorystycznego.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

data urodzenia: 23 lipca 1957

data śmierci: 2 listopada 2004

miejsce urodzenia: Wassenaar, Holandia

Reżyser został zamordowany przez marokańsko- holenderskiego islamistę Mohammeda Bouyeri. Człowiek ten został skazany za to na dożywocie.
Reżyser zginął za krytyczną postawę wobec islamu i społeczeństwa wielokulturowego.
Został zamordowany w Amsterdamie (Holandia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wielka szkoda, że ludzi o poglądach van Gogha czy Fallaci jest stosunkowo niewielu. Zaślepiona poprawnością polityczną tłuszcza płaszczy się jak może byle nie urazić bandy fundamentalistów mających chrześcijańskie uczucia religijne głęboko. Gdybym była gospodarzem a goście zaczęli mi się panoszyć, wywaliłabym na zbity...

więcej

Ale na szczęście tamten zgnije w kiciu! i dobrze takiej mendzie, za odebranie życia Theo:/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones