Tom HardyI

Edward Thomas Hardy

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/57104/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":101162,"rate":8.810383345524999,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/57104/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":140,"rate":8.557142857142857,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/57104/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":124,"rate":8.459677419354838,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Autorów materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/57104/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":65,"rate":8.784615384615385,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/57104/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":9,"rate":9.222222222222221,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"dubbing"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/57104/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":6,"rate":8.5,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/57104/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":0,"rate":null,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}}]
8,8
101 162 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tom Hardy
 • Oglądasz go w Batmanie - myślisz okej. Oglądasz go w innym znanym filmie typu Incepcja - myślisz okej.
  I przychodzi taki moment, w którym oglądasz : Bronson'a, Legend lub Lawless i już wiesz, że jest to jeden z najlepszych aktorów ostatnich lat. Jest fantastyczny. Nie wiem, na ile to talent, a na ile wypracował to sobie ale dla mnie jeden z top aktorów. Nawet się nie spodziewałem.
  Ogromne brawa i szacunek.

 • PiiiTeeeR Fajne w nim jest jeszcze to, że jest spójny ze swoimi postaciami, zawsze jakoś tak inaczej wygląda w każdym filmie i operuje różnymi barwami głosu! Szkoda i żal, że w MadMax już nie dali mu się aż tak wykazać... Ale w Legend to jest fantastico i zasłużona za to nagroda:))

 • MadFuriosa Dokładnie jestem tego samego zdania Q

 • PiiiTeeeR zdecydowanie to obecnie jeden z najlepszych aktorów i niestety chyba najmniej doceniany biorąc pod uwagę nagrody :(

 • anilorak94 Brak nagród nie odmawia aktorowi docenienia. Hardy'ego doceniają wszyscy mimo braku nominacji do najwazniejszych nagród więc nie wiem w czym problem.

 • Metropholis Nie twierdzę, że nikt go nie docenia tylko, że nie jest doceniany przez tych przyznających nagrody. Szkoda, bo wiele jego kreacji moim zdaniem zasługuję na taką. Oczywiście jest wiele osób, którzy uważają te wszystkie Oskary itp to coś zupełnie nie potrzebnego. Moim zdaniem jednak takie uznanie może podnieść samoocenę, ale to tylko moje zdanie :)

 • anilorak94 Ale to nie tak że oni go nie doceniają bo nie dają mu nominacji tylko filmy w których gra - nawet te najlepsze role - nie są zazwyczaj na tyle dobre by przebić się na Oscary, Złote Globy czy Bafty. Albo nawet nie są promowane na nie (bo niestety producenci muszą swoje filmy promować przed rozdaniem nagród jesli chcą coś zgarnąć). Plus jak dotąd Hardy grał głównie w kinie niezlaeznym, z małymi wyskokami w mainstream więc nic dziwnego że nie ma jeszcze żadnej nominacji na koncie. Ale spokojnie, to tylko kwestia czasu. Jego czas nadszedł teraz, gdy wskoczył do czołówki Hollywood więc najbliższych kilka lat na pewno będzie jego.

 • Metropholis Hardy od początku pokazuje, że jest wielkim aktorem. Wielu młodych powinno się od niego uczyć! Zagra miłego i zakłopotanego chłopaka("Burza Hormonów"), alkoholika("Stuart"), socjopatę("Bronson"), sztukę jednego aktora("Locke"), gangstera("Gangster"), przystojnego agenta("A więc wojna"), szaleńca("Mroczny Rycerz powstaje") czy normalnego walecznego faceta("Mad Max", "Incepcja"). Takich aktorów obecnie jest mało. On Fassbender i Hiddleston to obecnie czołowa trójka Wielkiej Brytanii. Oscar za "Zjawę" ukradnie Stallonowi

 • joan19 Wcale nie mało. Ja widzę świetne młode pokolenie brytyjskich aktorów - McAvoy (jaki on był znakomity w Filth), Cumberbatch (zarówno teatr jak i film), Reddmayne, Fassbender, Hiddleston, Hardy a z jeszcze młodszych całkiem nieźle radzą sobie ostatnio Daniel Radcliffe, Sam Claflin, Nicholas Hoult, a nawet Pattinson (widać ambicję i eksperymentowanie w rolach co opłaciło się choćby w The Rover, gdzie zaliczył absolutnie najlepszy występ w swojej karierze). Natomiast zadatki z nich na bycie wielkim ma właśnie Hardy. Oscara za Zjawę nie zgarnie bo nic na to nie wskazuje, wszystkie nagrody na razie zgarnia Stallone, więc to jego można się spodziewać na Oscarach. Ale rola świetna, dla mnie był lepszy od DiCapria, ale to akurat mocno rzecz gustu.

 • joan19 Fassbender jest niemcem z RFN

  Lepsza rola niż DiCaprio ale nie zgarnie oscara bo to dopiero jego pierwsza nominacja a Leo już swoje odczekał, ale zdecydowanie zapada w pamięć

 • PiiiTeeeR Byłbyś w stanie wymienić minusy z jego stylu? A takie zdecydowane plusy?

 • roadwarrior Haha.
  Kolega czeka jeszcze na odpowiedź? Chyba się nie doczeka ;).
  Łatwo jest napisać :"okej!", "fantastyczny","top-aktor(?!)","jed en z najlepszych","brawa i szacunek", ale już poprzeć to konkretami, to "nie do mnie z tym". W najlepszym razie przeczytasz coś o tym, że "tak czuję i już!", albo : "nie znam tych wszystkich pieprzonych hollywoodzkich sloganów, ale ...on taki sexy!". Z dwojga złego, lepiej kiedy jest, jak się stało - zapada półtoraroczna cisza "nabrzmiała od zakłopotania"... Pozdrawiam.

 • PiiiTeeeR nie przepadam za nim ale to prawda, Legende i Bronsona rozwalił i po tych filmach musze przyznac ze jest bardzo dobrym aktorem

 • PiiiTeeeR Czytałam kiedyś, że on się tak bardzo wczuwa w rolę, że na czas kręcenia filmu praktycznie staje się daną postacią. Może dlatego jest tak bardzo przekonujący :).

 • użytkownik usunięty

  PiiiTeeeR W Mad Maxie postać drugoplanowa, przyćmiony przez Charlize, w Incepcji charyzmatyczny, skradł cały film i to on przyćmił DiCaprio. Czyli nowy Max miał być właśnie takim nieciekawym mrukiem.

 • podobał mi sie nowy Max , nigdy nie szalałam za starszymi odsłonami MadMaxa ale jego interpretacja , trochę mrukliwy wycofany ale koniec końców zaangażowany w pomoc paniom . W tym filmie wbrew wcześniejszym odsłonom chodzi o kobiety i on jest dla nich wsparciem , trochę tłem ale nie jest zbędny , jest tam i czeka by pomóc Furiosie w załamce , odblokować jej płuca czy podjąć decyzję o powrocie...a później jak zrobi co miał zrobić to idzie sobie dalej.
  incepcja mnie trochę wkurza ale skoro on błyszczy w tym filmie to sie przemogę i obejrze bo Leo przez pierwsze pol godziny przynudza