Tommy Lee Jones

8,1
40 799 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tommy Lee Jones

obstawiam co roku oscary rok w rok zreszta i w tym roku jak dla mnie jest mala loteria
po pierwsze drugoplanowa role meska dostanie albo tommy lee jones ktory wczesniej dostal nagrode gildii aktorow lub christoph waltz wczesniej dostal zlotego globa i bafte ja bym stawial na jonesa a wy ?? , i problem tez przy aktorce bo wiekszosc obstawia jennifer lawrence a ja uwazam ze powinna dostac emmanuelle riva i tu tez was prosze o zdanie , i ostatnia kategoria rezysera bo nie ma tu afflecka i jest klopot , w przewidywaniach wygrywa spielberg a ja dam se reke uciac ze nie wygra stawialbym na haneke ktory za milosc dostal juz nagrode europejskiej akademii filmowej oraz nagrode amerykanskiego stowarzyszenia filmowego a spielberg nic takze tu tez mala mopoc by sie przydala

M.

Michal17

taki sam mam problem. w aktorach obstawiam rive i waltza, co do rezysera to wydaje mi sie,ze dostanie ang lee albo wlasnie haneke. sama nie wem jak obsatwic. a co myslisz o filmie?? ktory wygra? wydaje mi sie, ze mimo wszystko argo nie dostanie statuetki!

Kaba3ek

czesc moim zdaniem jednak Argo dostanie za najlepszy film , dwoch glownych moim zdaniem tu podkreslam kandydatow to Argo i Lincoln ale ale o Lincu moge powiedziec tak podobna sytuacja do Żelaznej damy swietne aktorstwo a film lezy , nie pisze tak bo czytam jakie Argo zgarnia statuetki widzialem oba filmy i Argo jest o wiele lepszy , wciagajacy

Michal17

tak tak absolutnie zgadzam sie co do argo, film bardzo dobry, ale tak mi sie wydaje ze akademia wybierze Lincolna i co z a tym idzie Spielberga. a na ktorego rezysera obstawiasz?

Kaba3ek

a wlasnie udalo Ci sie cos wygrac? ja perwszy raz obstawiam stad moja ciekawosc

Kaba3ek

ja juz obstawilem stawiam na Haneke , tak w zeszłym roku wygrałem prawie 300 zl w tym roku jak sie uda to bedzie tego wiecej bo i kursy sa lepsze bo w zeszlym roku oscary byly bardzo przewidywalne

Michal17

ja podobnie- w tym roku mentlik..
ja obstawiam waltza (złoty glob i bafta to przebija-ale czy za film tarantino drugiego dostanie? poza tym pupilek akademii lincoln nie ma wielu szans na statuetki(pewniak day-lewis) więc nie wiem czy na siłe nie wduszą Jonesowi:/
riva ma gdzieś oscary więc odpada-Jennifer jest kreowana na nową julie roberts więc akademia ją promuje..chastain z kolei zagrała ponoć na miarę jodie foster w milczeniu owiec więc może być czarnym koniem(minimalnie daje na lawrence-ale naprawde minimalnie choć ta chastain:/
reżyser-hmm wydaje mi sie że spielberg na 90 procent, haneke może w ostatniej chwili wyskoczyć-reszta odpada.
najlepszy film argo absolutnie-akademia nie zbłazni sie, zrekompensują benowi za reżyserię..ewentualnie lincoln-reszta odpada.
no a jak scenariusze kolego bo też wazne u booka patrzyłem?? moim zdanie scenariusz oryginalny django-choć w ostatniej chwili może wyskoczyć wróg numer jeden(są takie głosy że akademia znudzona tarantino-tzn. ma za scenariusze i mogą mu dac pstryk w nos)
natomiast adaptowany-lincoln albo argo i tu absolutnie szanse 50/50 z lekkim procentem na argo, ewentualnie poradnik pozytywnego myslenia ma ponoć szanse
amour-moim zdaniem konczy z jednym oscarem za film zagraniczny

everyman84

a co myslicie o aktorce drugoplanowej? wg mnie moze byc tutaj zaskoczenie, wszyscy stawiaja anne ale nie wierze, ze swoja rola powalila akademie na kolana. lepsza byla helen hunt albo amy adams

Kaba3ek

mysle ze jednak Anka Hathaway zgarnie zagrala swietnie i wszystkie nagrody po drodze zgarnia pozatym to troche pupilka akademii dwa lata temu prowadzila gale

Kaba3ek

poza wszelką dyskusją jest daniel-day lewis i anne hataway- bukmacherzy typują ich wygrane na 1.01 więc w żargonie dosłownym znaczy to tyle że prędzej nastąpi koniec świata niż oni nie dostaną oscara, to są takie pewniaki że aż nie opłaca sie na nich obstawiać:) ang lee nie wydaje mi sie.. jak już to pewniejszy jest haneke, życie pi zgarnie za techniczne to pewne(efekty i zdjęcia moim zdaniem juz ma w kieszeni) i to by było na tyle..ale reżysera nie wiem dlaczego czuje że jednak ten spielberg..

everyman84

z najwazniejszych kategorii linc zgarnie za aktorow tak mi sie wydaje czyli day lewis i tommy lee jones , waltz zagral bardzo podobna role do niemca z bekartow a przypomnie ze calkiem nie dawno dostal oscara wiec akademia moze docenic jonesa , za scenariusz mysle ze jednak tarantino zgarnie a co do aktorki pierwszoplanowej bo druga jest na 100 % zaklepana dla hathaway , to ja obstawiam rive , chastain jednak odpada u mnie , wahalem sie przy lawrence ale riva jest juz stara zagrala genialnie i mysle ze akademia bedzie ja chciala docenic byc moze za ostatnio role zycia , i jeszcze adaptowany scenariusz to pewnie argo zgarnie jak cos to pytaj

Michal17

a co myslisz o filmie animowanym?

Kaba3ek

o filmie animowanym ? jad dla mnie dwoch glownych faworytów to Merida i Ralph , ale pewnie Merida zgarnie

Michal17

też słyszałem że podobnie jak w bękartach ale te globy i Bafta robią dużo różnice i przyznającym nagrody te nie przeszkadzało to podobieństwo więc być może akademii też nie przeszkodzi:) ja też obstawiam tarantino za scenariusz i argo te można dorzucić do puli. myśle że jednak lawrence jest pewniakiem za dużo nagród zgarneła by najważniejszą przegrać( choć jest mała rysa z baftą-ale mysle że to troche z przekory i na złość USA)do tego gigantyczna akcja promocyjna..nie wierze że riva dostanie za "wysługę lat" myśle że mogą isć innym tropem-dać takiej aktorce idealnej jak lawrence dopiero na starcie bo to generuje wielkie zyski w przyszłości dla branży niż schyłkową już rive żeby mogła sobie statuetke postawić na nagrobku( choć życze jej 100 lat życia). a co myslisz o reżyserce? 1.18 na spielbierga więc nawet nie ma sensu obstawiać-taki z niego mocarz-ja słyszałem opinie dośc abstrakcyjne że dawid o'russell może dostać:) w anga lee nie wierze kompletnie- haneke też jakoś na nie....

everyman84

podobnie DDL i Hattaway za niskie kursy-nie ma sensu.

everyman84

słuchaj jest sens jak robisz sobie kupon z kilkoma kategoriami wtedy kurs idzie w gore ja postawilem na 8 kategorii za 22 zł calkowity kurs 314.74 do wygrania 5 tys z groszami

everyman84

czyli w tej kwestii mamy inne zdanie , ja jednak stawiałbym na Tommy Lee Jonesa i Rivę bo dla Hathaway i Lewisa są zaklepane . A co do reżysera to O'Russell i Haneke trzech pozostałych odpada myśle ze bedzie to jednak Haneke dostanie za Najlepszy film nieanglojęzyczny i reżyserie ostatnio jest to popularne ze film ktory dostal dostal tez za rezyserie , zreszta wiesz co w poniedzialek popiszemy o naszych typach juz bedzie po to inaczej sie bedzie pisalo takze ja sie tylko boje o aktorke pierwszoplanowa aktora drugoplanowego i rezyserie bo tam moga byc niespodzianki.

M.

Michal17

widzisz mówiłem że Waltz pozamiata:) wszystko zgodnie z oczekiwaniami..powtórzyłem Twój wynik z zeszłego roku, chociaż no własnie gdybym nie wstawił Lee Jonesa zamiast Waltza pod wpływem sugestii wynik mógłbyc podwójny. wczoraj kilka godzin przed oscarami obejrzałem Django i po tym co widziałem wiedziałem już że Waltz zje go na ceremonii:)

everyman84

jest ok lubie walza fajnie ze dostal chodz stawialem na jonesa ale za chiny nie spodziewalem sie ze ang lee dostanie

Michal17

zgadzam sie- Lee dostał za nic( i to już drugi raz) a poza tym bez niespodzianek, nie licząc paru technicznych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones