Toni Braxton 

Toni Michelle Braxton

6,3
20 ocen gry aktorskiej
Toni Braxton
Urodziła się w stanie Maryland w USA. Wychowywała się w bardzo religijnej, a zarazem rygorystycznej rodzinie. Jej ojciec był duchownym wiary apostolskiej, która narzuca wyznawcom szereg restrykcyjnych zasad. Z tego powodu Toni nie mogła nosić spodni, sandałów, mogła się malować ani słuchać popularnej muzyki. Także od dzieciństwa uczestniczyła w zajęciach chóru. Tam też po raz pierwszy dostrzeżono jej wokalny talent.
Na szczęście rodzice Toni zmienili przynależność religijną wybierając Kościół Zjednoczonych Metodystów. Dzięki temu uzyskała znacznie większą swobodę - między innymi mogła odtąd oglądać i słuchać takich gwiazd muzyki, jak Stevie Wonder, Chaka Khan czy Quincy Jones.
Toni ukończyła studia pedagogiczne na uniwersytecie Bowie State, ale swoją przyszłość wiązała tylko i wyłącznie z muzyką. Karierę wokalną rozpoczęła w zespole Braxton's razem ze swoimi trzema siostrami. Tam została dostrzeżona przez Kenneth'aa "Babyface" Edwards'a oraz Antonia "L.A." Reid'a, właściciela wytwórni LaFace. W 1991 roku podpisała kontrakt. Kolejnym ważnym wydarzeniem było zagranie piosenki do filmu Boomerang, zastępując nieoczekiwanie Anitę Baker, która zaszła w ciążę. Wkrótce pojawiła się również pierwsza płyta, która sprzedała się w 7 milionach egzemplarzy. Kolejny album "Secrets" zaszokował świat, a szczególnie jej rodziców, tekstami na przykład o seksie i masturbacji. Mimo to płyta została bardzo dobrze przyjęta, a utwór "You're makin' me high" został w 1996 uznany za najlepszy w kategorii R&B przez Billboard.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 października 1966

miejsce urodzenia: Severn, Maryland, USA

wzrost: 157 cm

mąż Keri Lewis (21.04.2001 - 24.07.2013, rozwód), 2 synów: Denim Cole (ur. 02.12.2001) i Diezel Ky (ur. 30.03.2003)
W 2002 roku wystąpiła w teledysku "Miss You" Aaliyah.
Toni zdobyła sześć Nagród Grammy i sprzedała ponad czterdzieści milionów płyt na całym świecie.
Wydała następujące albumy:
- 1993 r. - "Toni Braxton";
- 1996 r. - "Secrets";
- 2000 r. - "The Heat";
- 2001 r. - "Snowflakes";
- 2002 r. - "More Than A Woman";
- 2005 r. - "Libra";
- 2010 r. - "Pulse";
- 2014 r. - "Love, Marriage & Divorce" z Babyface;
- 2018 r. - "Sex & Cigarettes".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Podaje link do informacji na temat jej zdrowia:

http://muzyka.onet.pl/10172,1595001,newsy.html

POZDRAWIAM i życze dużo zdrowia!!!!!!!!!!!!!!

Głos prosto z trzewi, piękny i głęboki. Wspaniała piosenka "Un-break my heart", jedna z nielicznych, którą mogę słuchać na okrągło przez klika godzin. A i sama Toni niczego sobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones