William B. Davis

William Bruce Davis

7,9
2 538 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby William B. Davis

ten facet chyba ma raka ;) a tak na serio to podobno on wcale nie palil na planie...tytoniu..pytanie tylko co tam bylo ?
chyba to sie nadaje do Archuwium X ?? ;)

Kseniucha

niezupelnie.. ale zastanow sie sama - gdyby tworcy serialu kazali mu palic prawdziwe papierosy, mialby podstawy, zeby ich zaskarzyc. a czy sie pali tyton, czy na przyklad herbate.. na ekranie wyglada to tak samo jak morleje, prawda?

Kseniucha

słyszałam że palił ziołka, zupełnie niegroźne dla zdrowia :)

Divian

Tak naprawdę to chyba nie ma znaczenia, co palił, substancje smoliste (smoła w sumie) i czad będące produktami spalania i tak były przez niego wdychane, czy spalał zioła czy tytoń, jedna ryba. Palił akurat ziołowe papierosy, bo nie zawierały substancji uzależniających obecnyh w tytoniu, czyli nikotyny. To jedyna różnica. Nie ma przecież czegoś takiego jak "bezpieczne" i "zdrowe palenie" - tak czy siak wciągasz do płuc zwykły dym - żąchnijcie się liścmi spalanymi przy ognisku :)

Nie kojarzę niestety faceta z innej roli jak tylko tej z Archiwum X.

wajus

Archiwum X to jego życiowa rola, ale ja go jeszcze kojarzę z "Tajemnic Smallville" (grał tam chyba burmistrza Smallville" i jeszcze jednego filmu, którego tytułu sobie nie przypomnę... A odnośnie samego Archiwum X - zawsze się zastanawiałem, czy on naprawdę pali tyle papierosów i czy w dublach tak samo :) Tyle sezonów i mu się płuca nie zapadły, hehe. Ale teraz już wiem :)

Keodred

Świetna rola, he-he... PALACZ. Miodzio! Świetna rola, he-he... PALACZ. Miodzio!

BUNCH

bardzo dobra rola w Archiwum X

luck191

ten aktor jest w ogóle NIE PALACĄCY. musieli mu sprowadzać specjalne pety

napruto

Ja też jestem niepalcy

giovanni50

To bardzo dobrze! Wszystkich nas tu olsniles!

sherif

Ok.

Kseniucha

Aż się zdziwiłem, że gość ma tylko jeden temat na swój temat. Ale patrząc na jego dorobek... życiowa rola w Archiwum X i tyle. Widać rola która wypuściła go na szerokie wody równocześnie zatopiła jego niedoszłą wielką karierę. W sumie gość charakterystyczny, a przez fanów A-X już i tak jest widziany jako Palacz.
Właśnie widziałem go w filmie Behemoth - dziadziunio.

Muszrom

Ostatnio widziałem go w serialu "Po tamtej stronie" (The Outer Limits), sezon 2. odcinek "Out of Body". Tam również grał ciemny charakter, chociaż nie palił ;) Polecam ten serial, wg mnie jest nawet lepszy od "X-Files" (przynajmniej pierwsze 2 sezony, bo jeszcze nie obejrzałem całości).

Pyrogenus

A dzięki, The Outer Limits wygląda ciekawie. Może będzie okazja kiedyś obejrzeć.

Muszrom

Okazja jest i to online z lektorem PL i gratis, tylko jakość nienajlepsza ale da się przeżyć, a niektóre odcinki totalny odjazd. Skontaktuj się ze mną lub szukaj - wbrew pozorom nie jest trudno na to trafić, pozdro.

Kseniucha

Z archiwum x był serialem, który głównym bohaterom przypiął już etykietkę Duchovnego jedynie kojarze z Californication, Lea-odgrywający role Krycek'a- z teorii chaosu, Scully zawsze dla mnie pozostanie Scully, tak samo jak Skinner, aczkolwiek zagrał w Supernatural, mozna by powiedzieć, że pochodna archiwum ale nie wiem czy to nie profanacja. Kersh stał się doktorem z chirurgów, a koleś, który władał piorunami, bodajże Ribisi, kojarzę z filmu Ryzyko ale i nie tylko ponieważ czego nie oglądam on tam zawsze sie znajdzie w Supernatural też:) w ogóle jak patrzę na obsadę niektórych seriali, czy filmów to połowa zaczynała właśnie od archiwum. Jednym słowem serial legenda:)

Eris_3

OK zapomniałam o T-1000:)

Eris_3

Jeszcze dodam do Twojej wypowiedzi, że kilku aktorów z obsady gościnnej The X Files zagrało później w jeszcze lepszym serialu z tego gatunku jakim byli Zagubieni :d

bravewarrior

No z tym "jeszcze lepszym serialem z tego gatunku" to chyba popłynąłeś/popłynęłaś ;-)

Kseniucha

Widziałem kiedyś wypowiedź Davisa na ten temat. Aktor nie palił już od dłuższego czasu. Gdy dostał rolę Palacza, twórcy Archiwum zaproponowali mu mieszankę ziołową, ale William stwierdził, że jest aktorem i poradzi sobie ze zwykłymi papierosami. Jednak dość szybko złapał się na tym, że chcąc zapalić papierosa nie mógł się już doczekać, kiedy zadzwonią do niego z planu serialu. Dlatego przerzucił się na mieszankę ziołową.

Kseniucha

Podobno specjalnie dla niego robiono beznikotynowe papierosy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones