Wojciech Wawszczyk 

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":37,"rate":6.918918918918919,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":14,"rate":8.714285714285714,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":true,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":9,"rate":6.444444444444445,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":10,"name":"montage","above5p":true,"career":{"name":"montażysta"},"ranking":{"name":"Montażu","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/montage"},"rating":{"count":6,"rate":7.833333333333333,"desc":"ocen","profession":"montażu"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}},{"id":4,"name":"music","above5p":false,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"muzyki"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1,"rate":5,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,9
37 ocen pracy reżysera
Wojciech Wawszczyk
Wojtek urodził się 16 sierpnia 1977 roku w Cieszynie. W roku 1996 przeniósł się do Łodzi gdzie rozpoczął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, którą ukończył z wyróżnieniem.
Podczas studiów przebywał na rocznym stypendium w niemieckiej szkole Filmakademie Baden-Wuerttemberg w Ludwigsburgu. 

Jego pierwsze filmy "Bez głowy" i "Mysz", zyskały olbrzymią popularność. Pokazywano je na ponad 50-ciu festiwalach i zostały odznaczone licznymi nagrodami filmowymi. Dwa lata po studiach przeniósł się do Los Angeles. Tam razem z animatorami z firmy Digital Domain tworzył animację do filmów takich jak: "Ja, Robot", "Aeon Flux" oraz krótkiego filmu reklamowego Walta Disneya.

Po powrocie wykładał animację i reżyserię filmu animowanego na Wydziale Animacji w Warszawskiej Szkole Filmowej, który sam założył. Prowadził również warsztaty w Elblągu, Mariborze (Słowenia) i na festiwalach w Dreźnie oraz Stuttgarcie (Niemcy).
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 sierpnia 1977

miejsce urodzenia: Cieszyn, Polska

żona Anna Błaszczyk
Ukończył Państwową Wyższę Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi w 2001 roku z wyróżnieniem.
Został wysłany na roczne stypendium do niemieckiej szkoły Filmakademie Baden-Wuerttemberg w Ludwigsburgu.
Założył z Kamilem Polakiem niezależną grupę animatorów "Studio Ploi".
  • Na podstawie komiksów Tadeusza Baranowskiego. Film dostał już dotację: http://www.polskieradio.pl/130/2789/Arty kul/924885,Diplodok-%E2%80%93-smok-podro zujacy-w-czasie

    2