Zbigniew Hołdys

5,3
121 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zbigniew Hołdys

Korwin Mikke o prawach autorskich i patentowych!
Prawa tak, ale na bardzo krótki okres.
5 lat to wystarczająco dużo, aby ktoś zarabiał na muzyce, filmach, grach, programach czy technice!
Natomiast 15 lat to już według niego zbrodnia!


http://www.youtube.com/watch?v=jIQIF6CMa88&feature=related#t=11m50s

Mądrze gada. Polać mu.
Tylko Hołdys pazerniak się burzy i chciałby dożywotnio czerpać zyski z jednej piosenki. Chory człek.

_mosquito_

No wiesz, skoro ludzie kupują coś co stworzył dany artysta, to należy mu się zapłata za robotę nawet po wielu latach. Kiedy muzycy są już starsi i przestają tworzyć, to mogą żyć z tego co nagrali wcześniej. Moim zdaniem to jest fair.

litwosxd

Nie do końca bo w dzisiejszych czasach przy obecnym rozwoju przemysłu rozrywkowego utwór 5 letni to jest już staroć na którym i tak się nie zarabia i piractwo nie ma tu nic do rzeczy. 5 lat wystarczy by twórca zarobił na stworzonym przez siebie filmie jak przez 5 lat nic nie zarobi to po ich upływie tym bardziej. Zaś dzięki skróceniu ważności prawa autorskich twórca zyska Bo i filmy gry i inne dobra kultury będą szerzej dostępne i twórcy będą bardziej znani co przełoży się na wzrost sprzedaży. likwidacja p2p i wymiany plików serwisów do pobierania pilików itp. w sieci nie przyniesie niczego dobrego masz przykład Francję gdzie mają hadopi. Ustawę która miała chronić twórców przed "piratami". I co. Ograniczenie rynku pirackiego się udało ale co z tego ja wzrostu sprzedaży oryginalnych kopii, ba ta sprzedaż spadła o kilkanaście procent teraz tamtejsze firmy fonograficzne są u progu bankructwa, ograniczył się dostęp do dóbr kultury, wzrósł za to poziom analfabetyzmu w szkołach. I dla tego powinniśmy się uczyć na cudzych błędach i złagodzić prawo autorskie, bo skoro jego obostrzanie nie pomogła w takim kraju jak Francja gdzie poziom życia jest wyższy i ludzie częściej chodzić po filmy czy gry do sklepów to na pewno nie pomoże w takim kraju jak Polska gdzie jest drożyzna i bieda aż piszczy.

_mosquito_

Korwin to jest mądry gość, a Hołdysa to można z Karolakiem porównać.

_mosquito_

Ja kupiłem płytę Perfectu 15 lat temu.Dlaczego ty teraz masz niby ją dostać za darmo?Bo nie potrafisz na nią zarobić?Hołdys jest winny temu że jesteś niezaradny?Albo ja?

llama777

I co z tego że kupiłeś ja też kupuję sporo oryginalnych filmów, gier. Po prostu chcę wiedzieć przed zakupem czy dany utwór mi się spodoba czy nie. A taka długość prawa autorskiego to faktycznie zbrodnia i wstrzymanie rynku. Powinno być góra 5-7 lat prawa autorskiego i ani sekundy dłużej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones