Zinaida Kirienko

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/121875/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":36,"rate":8.055555555555555,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,1
36 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zinaida Kirienko
 • B. delikatna i szczupla, zaprzeczenie typu sowieckiej komunistki-robotnicy. Pamietam ja z dwoch filmow Cichy Don oraz Los czlowieka.

  Dobre role w udanych ekranizacjach prozy ulubienca Stalina, laureata literackiej nagrody Nobla Michaiła Szołochowa. Oba wyrezyserowal mistrz kina radzieckiego Siergiej Bondarczuk.

 • torgm Sprostowanie samego siebie.

  Cichy Don rezyserowal Siergiej Gierasimow, Siergiej Bondarczuk byl zas rezyserem Losu Czlowieka. Oba filmy w oparciu o utwory literackie Szolochowa.

 • torgm A gdzieś ty widział "sowiecką robotnicę-komunistkę"? A w ogóle to mamy polski odpowiednik słowa "советский". Brzmi on "radziecki"
  Pozdrawiam.

 • lucacd Chocby w muzycznej komedii Wesoły jarmark w rezyserii Iwana Pyriewa, z muzyka Dunajewskiego.

  Co do slowa sowiecki pozwole sie nie zgodzic ze takie slowo w jezyku polskim nie istnieje.

  Obecnie stosowane są obie formy – są one uważane za poprawne i synonimiczne, aczkolwiek zgodnie z opinią niektórych językoznawców forma sowiecki ma konotację negatywną.

  Słowo sowiecki było w użyciu w aktach prawnych publikowanych w oficjalnych publikatorach, tak przed II wojną światową (częściej), jak i po niej, w tym także po 1989 r.