Test wiedzy

Quiz: Sceny przesłuchań

Kino to niezliczone sceny przesłuchań, zastępy podejrzanych o morderstwo bohaterów i setki sposobów na to, jak skutecznie wyciągać z kogoś informacje. Gdyby nie filmy, pewnie nie wiedzielibyście, na czym polega schemat dobry/zły glina. Ale czy znacie na wyrywki wszystkie sceny przesłuchań? Sprawdźcie, ile wiecie o takich produkcjach, jak: "Milczenie owiec", "Nagi instynkt" oraz "Podejrzani".

1
W "Nagim instynkcie" pisarka Catherine Tramell (Sharon Stone) jest przesłuchiwana przez policję w sprawie morderstwa. Co było narzędziem zbrodni?
2
Jak nazywa się test, który w "Łowcy androidów" służy do demaskowania ukrywających się androidów?
3
W "Milczeniu owiec" Clarice Starling (Jodie Foster) przesłuchuje Hannibala Lectera (Anthony Hopkins), żeby wyciągnąć z niego informację o pewnym seryjnym mordercy. O kogo chodzi?
4
W jednej ze scen "Maratończyka" były nazista dr Szell (Laurence Olivier) torturuje Thomasa Levy'ego (Dustin Hoffman). Przesłuchanie przypomina wizytę u jakiego lekarza?
5
Jakie wyrafinowane tortury stosuje Hiszpańska Inkwizycja w słynnym skeczu grupy Monty Pythona?
6
Jaki aktor wcielił się w gangstera, który przesłuchuje postać graną przez Denisa Hoppera w "Prawdziwym romansie" Tony'ego Scotta?
7
Jaką informację chce wydobyć Le Chiffre (Mads Mikkelsen) z Jamesa Bonda (Daniel Craig) podczas sceny tortur w "Casino Royale"?
8
W filmie "Policja zastępcza" detektywi Allen Gamble (Will Ferrell) i Terry Hoitz (Mark Wahlberg) postanawiają wykorzystać schemat dobry/zły glina. Kto w końcu odgrywa rolę "dobrego policjanta"?
9
Jak nazywa się tajemniczy czarny charakter, o którym wciąż mowa podczas przesłuchania Rogera Kinta (Kevin Spacey) w "Podejrzanych" Bryana Singera?
10
Kto zagrał rosyjskiego generała Luchkova, który przesłuchuje Czarną Wdowę w jednej ze scen "Avengers"?