Test wiedzy

Quiz: Sceny przesłuchań

Kino to niezliczone sceny przesłuchań, zastępy podejrzanych o morderstwo bohaterów i setki sposobów na to, jak skutecznie wyciągać z kogoś informacje. Gdyby nie filmy, pewnie nie wiedzielibyście, na czym polega schemat dobry/zły glina. Ale czy znacie na wyrywki wszystkie sceny przesłuchań? Sprawdźcie, ile wiecie o takich produkcjach, jak: "Milczenie owiec", "Nagi instynkt" oraz "Podejrzani".

1

W "Nagim instynkcie" pisarka Catherine Tramell (Sharon Stone) jest przesłuchiwana przez policję w sprawie morderstwa. Co było narzędziem zbrodni?

2

Jak nazywa się test, który w "Łowcy androidów" służy do demaskowania ukrywających się androidów?

3

W "Milczeniu owiec" Clarice Starling (Jodie Foster) przesłuchuje Hannibala Lectera (Anthony Hopkins), żeby wyciągnąć z niego informację o pewnym seryjnym mordercy. O kogo chodzi?

4

W jednej ze scen "Maratończyka" były nazista dr Szell (Laurence Olivier) torturuje Thomasa Levy'ego (Dustin Hoffman). Przesłuchanie przypomina wizytę u jakiego lekarza?

5

Jakie wyrafinowane tortury stosuje Hiszpańska Inkwizycja w słynnym skeczu grupy Monty Pythona?

6

Jaki aktor wcielił się w gangstera, który przesłuchuje postać graną przez Denisa Hoppera w "Prawdziwym romansie" Tony'ego Scotta?

7

Jaką informację chce wydobyć Le Chiffre (Mads Mikkelsen) z Jamesa Bonda (Daniel Craig) podczas sceny tortur w "Casino Royale"?

8

W filmie "Policja zastępcza" detektywi Allen Gamble (Will Ferrell) i Terry Hoitz (Mark Wahlberg) postanawiają wykorzystać schemat dobry/zły glina. Kto w końcu odgrywa rolę "dobrego policjanta"?

9

Jak nazywa się tajemniczy czarny charakter, o którym wciąż mowa podczas przesłuchania Rogera Kinta (Kevin Spacey) w "Podejrzanych" Bryana Singera?

10

Kto zagrał rosyjskiego generała Luchkova, który przesłuchuje Czarną Wdowę w jednej ze scen "Avengers"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones