PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=222427}

6 w pracy

6teen
7,6 6 303
oceny
7,6 10 1 6303
6 w pracy
powrót do forum serialu 6 w pracy

zapozyczenia z przyjaciol

użytkownik usunięty

6teen pelnymi garsciami czerpie pomysly z serialu friends.
ktos zauwazyl jakies?
moze uda nam sie zebrac wszystkie do brzydko mowiac kupy^^

1. to oczywiscie 6 przyjaciol - 3 dziewczyny i 3 chlopców (jest niezbyt rozgarniety podrywacz czyli Jonesy/Joey jest porządnicka z manią na punkcie kontroli Jen/Monica) oraz to, ze wieksza duza akcji dzieje sie w konkretnym miejscu publicznym (centrum handlowe w 6teen i kafejka "central perk" w przyjaciołach))
2. ross byl opalony tylko z jednej strony (z przodu chyba) a nicki tak samo (tyle ze u niej rozna byla czesc ciala lewa od prawej a nie przednia od tylnej)
3. Wayet miał dziewczyne która wszystkich jego przyjaciół doprowadzała do szału analizami psychologicznymi - podobnie było w przyjaciołach gdzie Phoebe spotykała się z psychoanalitykiem.
4. Monica zgubiła kartę kredytową i zaprzyjaźniła się z żyjącą na jej koszt złodziejką, Caitlyn też zgubiła kartę kredytową i chciała się umawiać z facetem który ją ukradł

użytkownik usunięty

5. Rachel po tym jak dała kosza Rosowi zaczęła spotykać się z kolesiem (Ras) wyglądającym jak jego brat bliźniak i nawet tego nie zauważała (choć oczywiście pozostali widzieli to jak na dłoni, z wyjątkiem Rosa). tymczasem w kreskówce Jenn zaczęła się spotykać z kimś kto wyglądał jak bliźniak Jonsyego (nie pamietam imienia tego klona...) i oczywiście - była jedyną która tego nie zauważała.

użytkownik usunięty

6. Monica+Chandler szuka chłopaka dla Rachel na bal, Phoebe też. Rachel znajduje kogoś sama, ale natrętni Phoebe i ekipa Moniki go płoszą i przyprowadzają swoich facetów i robi się niezręcznie. tymczasem w 6teen Jen szukała kogoś na bal a Nikki + Jonesy jej znaleźli, z drugiej strony Caitlyn też znalazła kogoś koleżance. niestety dla nich Jen sama sobie kogoś znalazła więc najpierw go przepłoszyli a potem nasłali na Jen swoich facetów i wyszło niezręcznie. brzmi znajomo?^^

tak z innej beczki czy tylko mi nie działa opcja edytowania komentarzy? po co ona w ogóle jest jak ani nic usunąć nie mogę ani niczego dodać? trochę do d... że zamiast coś dopisać do poprzedniego komentarza trzeba sobie samemu odpowiadać...

ocenił(a) serial na 8

W 6 w pracy bohaterowie zawsze siedzą w "Cytrynie" która jest odpowiednikiem "Central Perk" z "Przyjaciół"

Zarówno jeden, jak i drugi serial obraca się wokół początków w pracy, związków i przyjaźni.

Niektóre aspekty charakterów bohaterów są podobne. Caitlin, tak jak Rachel, uwielbia zakupy, musi szukać pracy i poznaje nowych przyjaciół. Jonesy jest babiarzem, podobnie jak Joey (nawet imię mają podobne). Wyatt jest bardziej elokwentny i mało wyluzowany, tak jak Ross. Jude jest głupkowaty, jak Joey (dziwnie trochę wyszło). Nikki nie znosi korporacji, ale w jednej pracuje, jak Phoebe. Jen jest zorganizowana, władcza i trochę matkuje reszcie, jak Monika. W zasadzie brakuje odpowiednika Chandlera - elementy sarkastycznego humoru pojawiają się u Nikki, Jen, Wayne'a i czasem Wyatta.

użytkownik usunięty
TheNekokuroi

tak z innej beczki, trochę wkurza mnie ilość "skradzionych" pomysłów z innego serialu i parę fatalnych gagów (ale które pewnie bardziej by mnie bawiły gdybym nie był 2x starszy niż grupa do której adresowany był serial:P)
ale właśnie się skapnąłem, że ten wątek ma 8 lat, założyłem go dobre parę lat po obejrzeniu tego serialu, widziałem go wielokrotnie (nawet nie wiem czy 5,10, czy 15 razy bo nie liczyłem) a zajrzałem tu bo jestem w trakcie kolejnego rewatcha i nie pamiętałem czy ten wątek (zapożyczenia z przyjaciół) założyłem tu kiedyś czy tylko o tym pomyślałem.

Ciężko mi krytykować tytuł w którym jest tyle magii, że wracam do niego przynajmniej co 2 lata.

Kiedy zakładałem ten temat dużo więcej razy widziałem Przyjaciół niż 6teen. W ciągu kilku ostatnich lat szóstkę w pracy widziałem kilkukrotnie, przyjaciół ani razu (ostatni 5-6 lat temu pewnie przynajmniej) i już w tym momencie częściej oglądałem tą kreskówkę niż przygody Chandlera i spółki... jakoś z przyjaciół "wyrosłem" a z tej bajki jeszcze nie:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones