A gdyby...? (2021)
A gdyby...?: Sezon 1 A gdyby...? Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek A gdyby...? (2021)

A gdyby… Kapitan Carter była pierwszą Avengerką?

What If... Captain Carter Were the First Avenger? 31m
6,5 1 788
ocen
6,5 10 1 1788
A gdyby...
powrót do forum s1e1

No ten odcinek...

ocenił(a) serial na 4

Był ok, nic nadzwyczajnego. Po prostu. Jakieś 7/10

mQciek2

7 to bardzo wysoka ocena jak na cos co jest nienadzwyczajne. Dla nienadzwyczajnych rzeczy to ja rezerwuje 5.
Nie jestem fanka ekranizacji tych komiksow wszystkich, ostatnio to nawet wrecz przeciwnie, bo zalewaja mnie tym i jeszcze jedno gorsze od drugiego, a fanboje sikaja po nogach i kaza bic poklony bezkrytycznie.
Ale ten jeden odcinek na razie podobal mi sie. Lepsze to bylo od wszystkich trzech seriali tego pana i Disneya ostatnich razem wzietych.
Oczywiscie bawia alternatywa, wykrecajac glowne postaci, szkoda tylko, ze boja sie zrobic to bardziej. Czyli np. Hitler tym dobrym, Ameryka despota, a na koniec jednooki czarny znow bialym i tak dalej.
Nie podobalo mi sie tez zrobienie z Carter po serum paskudnego babochlopa. No przepraszam, WW potrafi to samo co ona i jakos wyglada kobieco, a nie jak gwiazda olimpijska ZSRR na sterydach. Po co to zrobili? Przeciez mezczyzni i babki z miare normalnym wygladem, bez skaz genetycznych, po serum dalej wygladali jak ludzie i swoja plec, jedynie byli silni itp.
To zrobili z niej potwora, bo niby tylko wtedy zwracaja na nia uwage. Ech.
Zapowiedz nastepnego odcinka juz mnie nastawila niehetnie, bo nie znosze alergicznie tych dupkow z Wakandy, ale zobaczymy.

ocenił(a) serial na 5
alisspl

Zrobienie z niej babochłopa to miało sens. Zobacz jak zmienił się Steve po wyjściu z tej komory, Carter przeszła dokładnie to samo. Sporo też w wyjaśnia w tej kwestii serial Falcon i Zimowy Żołnierz.

Nie widzę też sensu porównywać ją z WW, która jest amazonką i nie przechodziła przez jakieś eksperymenty naukowe o nieznanych skutkach.

Jeśli chodzi o sam odcinek to biorąc pod uwagę, że bazował na jednym z najsłabszych filmów marvela jest całkiem nieźle. Jednak też chciałbym zobaczyć coś bardziej zwariowanego i liczę że w następnych odcinkach to dostaniemy.

omegamotor

Powtorze - w serialu ci, ktorzy brali serum nie zamienili sie kulturystow. Tutaj tez nie musiala. Nie widze takiej potrzeby i mozna bylo to sobie nagiac, a nie robic z dziewczyny nie wiadomo co. Serum wzmacnia cechy. Tak wiec u Steva wzmocnilo charakter i naprawilo watle cialo, robiac z niego super samca. To czemu u Carter zmienilo cialo na meskie, zamiast zachowac dobre jego cechy kobiece? W doddatku zle to tez robi ideologicznie, bo co, kobieta taka jaka jest za malo dobra, facet lepszy i niech wszystkie wygladaja jak faceci, czy jakis chory uklon w strone dziwnosci, ze wygladajmy jak napakowane potworki, ale ok, wszystko akceptujmy, bo liczy sie wewnetrzne piekno bla bla. Tak, to moglaby wygladac taka typowa tez Helga na sterydach. Nie zrozumiem tez tego jak mozecie takie przedstawianie akceptowac. Dla mnie jako kobiety jest to wlasnie nie w porzadku. Nie zrozumiales przykladu z WW - ma super zdolnosci, ale czesc umiejetnosci jest tez czysto fizyczna, ma forme zwyklej kobiety, nie doprowadzila sie do meskiego wygladu i przetrenowania, a niektore na tej ich wyspie niemal tak wygladaly. Mozna wiec i tak i tak. Tam boskie geny i wugladac jak kobieta, tu serum i tez wygladac jak kobieta. Zreszta jak dla mnie nie ma nad czym debatowac, bo Falcon pokazal, ze nie trzeba z uzywajacych serum robic z wygladu kogos kto wyglada jakby uciekl z hodowli hormonalnej. I tyle.

alisspl

Rozumiem, że dokładnie oglądałaś Falcona? Bo wydaje mi się, że nie. Tam serum zostało oczyszczone ze skutków ubocznych (tym m.in. było napakowanie) Serum pierwotne było eksperymentem i tak jak Steve dzięki niemu przypakował, tak samo stało się w przypadku Carter. Dla faceta ten skutek uboczny był na plus, a dla kobiety jak widać niekoniecznie.

xsas

Niech ci bedzie, ze kanon tak chcial, a nie chciejstwo scenarzystow, ktorzy by sobie na papierze na pewno z tym efektem ubocznym poradzili jak by chcieli nie robic z niej babochlopa i nawet by okiem nie mrugneli, ze serum w Falconie oczyszczone, a tu nie. I powtorze, nie widze powodu, dla ktorego serum nie wzmocniloby cech KOBIECYCH zamiast meskich :P

alisspl

nie "niech ci będzie", tylko taki jest kanon uniwersum, serum dla Rogersa było unikalnym środkiem, nie to co późniejsze "masowe" wersje. Tak więc powinnaś powiedzieć "ok, pomyliłam się" :P

alisspl

btw, mięśnie są ogólną cechą gatunkową, a nie tylko "męską" :P

xsas

Na Falcona to ja widze, ze narzekaja nawet zaprzysiezeni fani, ze poszlo to nie w te strone to mozna bylo sie spodziewac. Co do serum z serialu jasno jedna rzeczy wynikala, ze jest substancja niebezpieczna, ze zmienia czlowieka takze bardzo silnie psychicznie i tego nie wyeliminowano jako skutek uboczny. A przeciez z dzisiejsza wiedza medyczna taka zmiana jest niebezpieczniejsza, gorsza od zmian fizycznych. Bohaterowie po obu stronach albo nie chcieli tego wziac, albo chcieli to zniszczyc, ze nie powinno byc w uzyciu. Chociaz tyle dobrego z niebezkrytycznym juz promowaniem pseudodopalaczy i narkotykow w scenariuszach komiksow pod roznymi tajemniczymi nazwami :P Ale mowie, pierwszy odcinek mi sie podobal, poza babochlopem, ktorego wierze mozna bylo spokojnie pokazac inaczej i nie byloby wielkich rys na kanonie. No i oczywiscie technicznie animacja nie powala, jest mocno prostacka, jedynie mam nadzieje, ze to faktycznie obrana droga, a nie maskowanie braku umiejetnosci.

ocenił(a) serial na 7
alisspl

Bo dziś rządzi zwariowane lewactwo które chce przestawić świat do góry nogami. Dlatego robią z kobiet obrzydliwe babochłopy jak Carter, albo Abby z gry The Last of Us

ocenił(a) serial na 4
alisspl

już zmieniłem ocenę odcinka na 6

mQciek2

Ja tam widze, ze dalej masz 7... I drugi odcinek mnie bardzo rozczarowal... Jakies to bylo takie przeslodzone i gejowkie w zlym sensie. Wszyscy faceci z dziwacznymi gebami, nie pasujacymi anatomicznie do twarzy i plci... Do tego wszyscy pozmieniami na jakies uladzone, milusie wersje... A i sama historia jakas taka bez polotu, moralu i jak dla mnie wybitnie zrobiona w ostatniej chwili na kolanie jako pomniczek dla zmarlego aktora i to wszystko co temu odcinkowi przyswiecalo.

ocenił(a) serial na 7
alisspl

Ale pani wypowiedzi są homofobiczne, szowinistyczne, rasistowskie i generalnie OKROPNIE toksyczne. Jeżeli pani pisała to na poważnie to jestem szczerze załamany. Mam nadzieję, że odnajdzie pani kiedyś szczęście i przestanie wyładowywać swoja frustrację na osoby co wyglądają nieco inaczej. Nie pozdrawiam

radzimordka

Och biedactwo, od wczoraj na swiecie, w internecie, wsrod ludzi? A pod innym filmem dostalo mi sie, ze popieram lewacki nazifeminizm w filmie i propagande. I jak tu dogodzic tym dzieciaczkom... :) A nie, chwila, ja pisze recke z filmu, komentuje co widzialam, to co zrobili scenarzysci, co mi sie podobalo, co nie, co uwazam za zle w ramach prob promowania rownosci, plci i generalnie po prostu medium, scenariusza, wykonania. Tolerancja moj drogi oznacza takze tolerowanie tego, ze ktos ma inne zdanie, poglady niz ty i owszem nie podoba mu sie cos lub czegos nie lubi. Moge powiedziec, ze mi sie z geby nie podoba bialy, zolty, czarny, nie podoba mi sie kobieta jak nie jest kobieta i tak dalej, To wlasnie jest rozwnosc postrzegania wszystkich, a nie tylko pod ideologie. Kobieta moze zachowywac swoje cechy i nie musi udawac faceta i byc ci wmawiane, ze to jest w porzadku. Sfrustrowany to ty jestes najwyrazniej postem obcej osoby i marzy ci sie naprawianie wszystkich i wszystkiego. Do tego jestes falszywy i hipokryta, bo wcale nie zyczysz mi tego co napisales, tylko uprawiasz niechec i uwazasz mnie za gorsza od siebie, bo ty masz poprawne spojrzenie na swiat. Tak, bede pisac jak pisalam do tej pory. Drugi odcinek jest okropny i w nosie mam, ze wydaje ci sie, ze jest to toksyczne, homofobiczne, szowinistyczne i co tam jeszcze sobie ze slownika wyciagniesz. A teraz moze sie wypowiedz o odcinku jak ja, a nie o innym uzytkowniku. Ten byl beznadziejny scenariuszowo i technicznie - o ile zrozumiales to co napisalam w tym wzgledzie zamiast odnosic, to tylko do jakiejs homofobicznosci, bo animacja jest do tylka zrobiona z twarzami i nie pasuje do plci. Zobaczymy jak dalej. Jak nie pozdrawiasz, to daruj sobie takie puste gesty.

ocenił(a) serial na 7
alisspl

Droga Pani, wolność słowa nie zezwala na obrażanie, wyśmiewanie i szykanowanie innych osób. Kiedy to w końcu zrozumiecie. Z tolerancją jest taki problem, że nie da się tolerować wszystkiego, ponieważ nie wolno tolerować wyzywania oraz wyśmiewania. Nic Ci nie zezwala na pisanie pogardliwych tekstów o czyimś kolorze skóry, masie ciała lub czyjejś mordzie i proszę to w końcu zrozumieć:)

ocenił(a) serial na 4
alisspl

Dziwne, że Carter nazywasz babochłopem, choć wcale tak nie wygląda, a sama wypowiadasz się w sposób gorszy niż można by oczekiwać po kimś, kto nazywa siebie kobietą...

Zloty_Deszcz

Co to ma do rzeczy seksualny fetyszysto z nicka? To tworcy odmowili jej normalnego wygladu. A ty za to uprawiasz to o co ona sie pieklila w odcinku, ze nie daje jej sie wypowiadac jak chce i w jakim tonie. Scenarzysci odebrali jej kobiecy wyglad, ty odbierasz innej kobiecie prawo do wypowiedzi jak uwza, bo ci nie pasuje forma. A ktores z was madralinskich wypowie sie wreszcie tak jak ja o ODCINKACH, czy tylko umie komentowacc innych i nic na temat? Pozostale osoby, ktore sie ze mna nie zgadzaja, potrafily siegnac do argumentow z kanonu i prowadzic po prostu duskusje o tym dlaczego uwazaja, ze taki wyglad ma uzasadnienie inne niz propaganda. Radze sprobowac w ten sposob, od tego jest forum o filmach.

ocenił(a) serial na 4
alisspl

Ale co ma do tego mój nick? Nie potrafisz pogodzić się z tym, że ktoś stwierdził, iż wypowiadasz się w chamski sposób i w obronie atakujesz go, nazywając jakimś seksualnym fetyszystą? Swoje fantazje zostaw dla siebie, a mnie odpowiedz, dlaczego zachowujesz się w sposób, jaki człowiekowi nie przystoi, a w szczególności "kobiecie", jak sama się określasz. Jak dla mnie jesteś tylko dziewczynką z dużymi problemami, na co ewidentnie wskazuje język, jakim się posługujesz. Serialu jeszcze nie widziałem. Tak, wyobraź sobie, że czasem wchodzi się na forum jakiejś produkcji, żeby zaczerpnąć opinii na jej temat, zanim zacznie się ją oglądać. A że wśród tych opinii znajdują się teksty wyjęte niczym z rynsztoka, to mam prawo na zwrócenie uwagi ich autorowi. Proste?

ocenił(a) serial na 9
mQciek2

Mi się ten odcinek nie spodobał głównie z powodu finału, który był jawną zrzynką "Hellboya" z 2004 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones