PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824412}

After Life

7,9 48 382
oceny
7,9 10 1 48382
7,1 22
oceny krytyków
After Life
powrót do forum serialu After Life

Mam ten serial na liście do obejrzenia od jakiegoś roku. Odkładałem seans, ponieważ nie chciałem przedwcześnie przeżywać uczuć, które jak podejrzewałem dopadną mnie i tak w perspektywie najbliższych 5-ciu lat. No cóż… okazuje się, iż moje założenia były przesadnie optymistyczne, ponieważ 2 tygodnie temu pie*dolony rak wątroby ostatecznie zatryumfował i nie ma już na tym świecie jedynej osoby, na której mi zależało. Gorzej już czuć się raczej nie będę, zatem mam pytanie: Czy warto wreszcie obejrzeć ten serial i wraz z głównym bohaterem przepracować życiową stratę, czy lepiej sobie darować gdyż fabuła nie jest cukierkowo sentymentalna i dużo w niej wątków, które mogą jedynie pogłębić żałobę? (Zanim ktoś zacznie odsyłać mnie do psychologa albo po antydepresanty to lepiej niech sobie daruje. Nie jestem bohaterem. Wiedziałem, że sam nie poradzę sobie z tą sytuacją dlatego już od 3 miesięcy obdzwaniam wszystkie telefony wsparcia i chodzę na spotkania do lokalnego ośrodka kryzysowego. Zatem bardziej interesuje mnie subiektywna odpowiedź na postawione pytanie.)

regesor

Hmm trudne pytanie zadałeś, bo to bardzo indywidualna sprawa. Wątki, które potencjalnie mogłyby pogłębić żałobę moim zdaniem występują - głównie w formie fragmentów filmów z żoną głównego bohatera, które ten oglada, kiedy za nia teskni. Żałoba glownego bohatera jest tłem dla różnych wydarzeń, przewija sie przez caly serial. Wątków zabawnych i pocieszajacych jest duzo, ale chyba jednak odradzalabym Ci ten serial na tym etapie.
Mozna sie pośmiać, ale jednak na koniec dnia bilans jest taki, ze smutek i tesknota nie opuszczaja glownego bohatera i zwyciezaja nad kazdym radosnym i beztroskim wątkiem.
Ale tak jak napisalam na poczatku: to bardzo indywidualna sprawa. Komus ten serial moze przyniesc ulge, katharsis, pretekst do wyplakania sie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones